Heroiczny bój, historyczne zwycięstwo Nike (zdjęcia + video)

397 wyświetleń • 28 października 2008

TV Ostrołęka
Historyczne zwycięstwo w rozgrywkach ligi juniorek odniosły siatkarki Energoglobal Nike Ostrołęka. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego pokonały wicelidera rozgrywek MOS Wola Warszawa po raz pierwszy w historii swoich występów w tych rozgrywkach. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli naszych siatkarek, a pierwszy przegrany set do 11:25 nie mógł napawać optymizmem. W drugim secie było lepiej, bo gospodynie poprawiły przyjęcie i grę blokiem, ale nadal brakowało wykończenia akcji. Przebudzenie nastąpiło w kolejnej partii tego spotkania w której siatkarki Nike po niesamowitej końcówce wygrały 27:25. Niezwykle emocjonująca była czwarta partia tego spotkania zakończona identycznym wynikiem. W tie-breaku wygranym do 11 nasze dziewczyny pokazały z kolei, że drzemią z nich spore możliwości i stać je na osiąganie kolejnych świetnych wyników. Zwycięstwo nad MOS Wola jest o tyle ważne, że daje naszej drużynie umocnienie na trzeciej pozycji w rozgrywkach i szanse na awans do ćwierćfinałów MP. Za grę w tym meczu na pewno trzeba wyróżnić Gabrysię Borawską, Beatę Barszczewską i Agnieszkę Niedbajło, która rozegrała swój najlepszy mecz w tym sezonie. - Po tym meczu to nie mi należą się gratulacje za zwycięstwo, ale moim podopiecznym, które rozegrały bardzo dobre spotkanie - stwierdził szkoleniowiec Dariusz Werpachowski.

Energoglobal Nike Ostrołęka - MOS Wola Warszawa 3:2 (11:25, 20:25, 27:25, 27:25, 15:10)