najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 3 734
link:
Czy potrzebujemy filmów, które w swojej wymowie próbują zdywersyfikować i spolaryzować odczucia religijne ogółu populacji zamieszkującego określony region i wpasowującego się w pewne ramy i schematy moralno-kulturowe?
Sam scenariusz wydaje się na pozór ambitny: oto czterdziestoletni niedowidzący ksiądz, podpisuje kontrakt z jeleniogórską mafią na wykup terenu u stóp bieszczadzkiej góry. Tam za walizkę pełną dolarów zakłada tajną fabrykę produkującą sześciany o wadze 66 ton. Za ich pomocą pragnie zdobyć panowanie nad wszechświatem. Po pewnym czasie pojawia się kontrbohater i jasna postać - siłacz Max. Szczególnie warta uwagi jest scena furii Maxa, w której niszczy wybudowaną przez księdza fabrykę przy pomocy jednego z sześcianów. Nie będziemy zdradzać szczegółów scenariusza, aby nie psuć zabawy, powiemy tylko, że drogi obu bohaterów krzyżują się w końcu w amazońskiej dżungli, gdzie Max zabija księdza przy pomocy szesnastu tekturowych tacek. Na koniec przykrywa jego głowę gazetą, co w świecie mafii oznacza, że gazeta ta była mało ciekawa.
Niestety poza scenariuszem nie widzimy w filmie nic ciekawego. Postać księdza zagrana z nieudolną próbą naśladowania portugalskiego akcentu, historia jest zbyt skomplikowana, ścieżka muzyczna zawiera zbyt dużo muzyki dyskotekowej, zaś nazbyt rozbudowany wątek erotyczny przesłania główną treść filmu, czyli walkę ze zbyt wysokimi cenami papierosów i alkoholu.
W sumie dajemy dwie i pół gwiazdki

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl