najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (4,0)
ilość ocen: 10
liczba odsłon: 6 735
link:
Przy ulicy 11 Listopada trwa „wojna osiedlowa” pomiędzy wspólnotami mieszkaniowymi. I nie trzeba być w temacie by zobaczyć skutki tego konfliktu. Metalowe słupki, piaskownica dla wybranych dzieci, ogrodzony parking, śmietnik tylko dla "swoich" i co najważniejsze wiele  pretensji i mocnych słów. By rozwiązać konflikt w poniedziałek, 30 listopada na miejsce sporu przybył inspektor budowlany wraz z policją.

Zarząd wspólnoty mieszkaniowej "Jaskółka” blok nr 13, ogradza każdy kawałek swojego terenu za pomocą metalowych słupków. Sąsiadujący blok nr 9 ma dosyć samowoli Pani prezes ze wspólnoty bloku nr 13 (WM "Jaskółka").

Piaskownica tylko dla swoich

Przyjechała do mnie rodzina, dzieci poszły na plac zabaw – mówi mieszkanka bloku nr 9. - Po chwili wróciły z płaczem, bo pani prezes przegoniła je słowami: „Nogi z d**y powyrywam! Jak was tu zobaczę to was powystrzelam!”. Dzieci tak się wystraszyły, że wylądowały na pogotowiu! O całej sprawie powiadomiłam policję i sprawę wniosłam do sądu.
Jak się okazało, niektórzy członkowie wspólnoty mieszkaniowej „Jaskółka” pilnują by z placu zabaw korzystały tylko dzieci z ich bloku. Gdy inne dziecko pojawi się na placu jest szybko wyganiane i nierzadko usłyszy mocne słowa.

Teraz trochę ucichło, nasze dzieci chodzą na place zabaw na inne osiedla. To co kiedyś było wspólne, „Jaskółka” ogrodziła i wygania nasze dzieci! - dodaje mieszkanka bloku nr 9.

Pan i władca

Pani prezes czuje się jak pan i władca i uważa, że my mieszkamy u niej nie u siebie. To niedorzeczne! Zostaliśmy sterroryzowani i nie mamy nic do powiedzenia! Wstawia słupki, grodzi i co najgorsze skłóciła nas wszystkich. Cyrki tu się dzieją i końca nie widać tych sporów- mówi mieszkanka bloku nr 13.

Nie można bezpiecznie wyjść przed blok. Jesteśmy obserwowani na każdym kroku a wyzwiska są na porządku dziennym. Wszystko robione jest siłą i przemocą! W biały dzień Pani prezes postawiła ponad 100 słupków i nikogo się nie pytała o zgodę- dołącza się do rozmowy inna mieszkanka bloku nr 13.

Ogrodzenie szkodzi nie chroni

Postawione ogrodzenie nie chroni a szkodzi- stwierdził Tadeusz Szczapa, powiatowy inspektor budowlany. - Ogrodzenie ma niezabezpieczone, ostre końce, które może pokaleczyć dzieci.
Dobrze, że inspektor włączył się w sprawę, bo nie może być tak, że jedna osoba decyduje za wszystkich! - mówi mieszkaniec bloku nr 9.

Straż pożarna nie dojedzie

Mamy tu przykład dążenia do władzy Pani prezes, ale w całej tej sprawie pomijane jest dobro innych. Przy całym tym grodzeniu muszą być zachowane warunki ewakuacji i bezpieczeństwa. A tu ich nie ma – dodaje inspektor.

Zdaniem Straży Pożarnej w Ostrołęce słupki powstawiane przez Panią prezes ograniczają dojazd do bloku. Krótko mówiąc brakuje drogi pożarowej.

Parking "nówka sztuka" - ale bezprawnie postawiony

Wspólnota mieszkaniowa „Jaskółka” postawiła nowy parking dla mieszkańców. Wszyscy się na niego złożyli, ale jak wynika z opinii inspektora nie ma na niego pozwolenia i co więcej jest do przebudowy.  
Dokumenty jakie mi pokazała Pani prezes dotyczące parkingu miały tylko podpis projektanta a brakowało najważniejszego: zgody miasta na wybudowanie parkingu. Tym samym powstał on bezprawnie i nie spełnia podstawowych warunków bezpieczeństwa- wyjaśnił nam inspektor.

Sto słupków bez zezwolenia

Jak wspomnieliśmy prezes wspólnoty „Jaskółka” z dnia na dzień powstawiała sto słupków, które uniemożliwiły parkowanie mieszkańcom bloku nr 9.
Zrobiła to nam na złość, dla swoich mieszkańców ma parking i wie, że nam brakuje miejsc parkingowych. Radzimy sobie jak możemy, czyli parkujemy przed blokiem. Teraz po wstawieniu tych słupów z łańcuchami uniemożliwiła nam wjazd i parkowanie. Na środku chodnika postawiono słupek! - skarży się mieszkaniec bloku nr 9.
Ogrodzenie jest wskazane, bo kierowcy wjeżdżają na teren zielony, ale ogrodzenie nie może utrudniać życia innym mieszkańcom. Jest to niedopuszczalne – powiedział Tadeusz Szczapa. - Obecnie prowadzone jest postępowanie administracyjne. Ogradzanie i grodzenie jest niezgodne z planem zagospodarowania.  
Powiatowy inspektor budowlany wydał decyzję nakazującą usunięcie słupków i ogrodzeń, jednak Pani Prezes nie odbiera korespondencji przez co utrudnia prowadzenie czynności.

Kultura ponad wszystko

Pani prezes wspólnoty mieszkaniowej z bloku nr 13 nie chciała nas wpuścić do biura spółdzielni oraz skomentować całej sytuacji. Stwierdziła, że : „to jest własność i nie będę z wami rozmawiać”. Co więcej siłą i krzykiem próbowała nas „wygonić” (bo wyproszeniem tego nie można nazwać). Jeżeli osoba reprezentująca wspólnotę tak samo przyjmuje swoich interesantów to możemy tylko współczuć wyboru takiego prezesa. Szkoda tylko, iż za samowolę Pani prezes mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej "Jaskółka"  zapłacą podwójnie - raz za postawienie ogrodzeń a drugi za ich usunięcie.
dodano: 03.12.2009, 18:49
sąsiad
ta prezeska to jak pies ogrodnika sama nie korzysta z tych parkingów  innym nie pozwala
dodano: 03.12.2009, 18:59
sąsiad
w tym bloku mieszka pani co codziennie po nią przyjeżdża pogotowie wozi na dializy
a ta prezeska im przejście zagrodziła jak ta pani ma przechodzić jak ona i tak ledwie chodzi
barbarzyńca ,znieczulica itp..............
dodano: 03.12.2009, 19:12
kicia
to KU..WA Z TEJ BABY
dodano: 03.12.2009, 22:18
Gall Anonim
Te coś zwane prezeską to nie jest prezes to śmierdzące babsko  które po wino opuścić ten stołek w tej pralni widząc te osiedle żal mnie ściska kto w 21 wieku  stawia takie siatki na osiedlu brakuje tam jeszcze napisu na Tym parkingu obóz zagłady numer 13 Hitler nie baba gzie ona ma uczucia i odrobinę  ludzkości
dodano: 03.12.2009, 22:28
Gall Anonim
Ludzie zbieście się w grupę i nie dajcie się zagradzać i zablokujcie ją siatkami żeby ona nie mogła wyjechać i  te osoby które jej pozwoliły na te GETTO Numer 13
dodano: 04.12.2009, 08:54
nka
szok:(
dodano: 04.12.2009, 10:29
oi
"siłą i krzykem"
dodano: 04.12.2009, 12:10
oserv
tvn czy telewizja polska ?
dodano: 05.12.2009, 12:23
Gall Anonim
Takie nic miało tyle odwagi żeby grodzić a bało się pokazać tej p.....j mordy w kamerze gzie te jej popychle i robole tacy mocni właśnie widać jacy są mocni
dodano: 05.12.2009, 12:35
Gall Anonim
kosmici są wśród nas i maja specjalne lądowisko na ul 11 Listopada 13  Tą drastyczną sytuacją musi się zająć archiwum X  Bo Ostrołęckie władze  są bezradne  KONIEC części 1  będziemy informować na bieżąco :)
dodano: 05.12.2009, 12:48
Gall Anonim
Te osoby co ja popierają powinni wyrobić sobie okrągłe dowody i rzucić na głębokie wody :)
dodano: 05.12.2009, 13:29
obserwator
Uważam,że to wszystko popiera rada nadzorcza składająca się z katechetki,nauczycieli ipani detystki-NASZA INTELIGENCJA
dodano: 07.12.2009, 13:51
Gall Anonim
Ludzie ślepi jesteście czy nie normalni wszyscy ona rozp******a wasze pieniądze na siatki i głupoty a wy w domach siedzicie cicho po****ni jesteście czy jak LUDZIE Z 13 wy*****lcie ją Bo będziecie płacić jej długi A władze ostrołęcki po raz kolejny narobiły szumu na 11 Listopada 13 w sprawie tego getta i nic getto dalej stoi paranoja co za po****ny kraj i prawo Panowie I Panie szable w dłoń i sami wymieście sprawiedliwość skoro Ostrołęckie władze kładą na to ***
dodano: 07.12.2009, 14:47
Gall Anonim
Przepraszam, czy ty jesteś komunistą. Bardzo dobrze że Władze nie mogą nic zrobić. To jest własność i koniec. Wara od własności. Niech mieszkańcy 13 się tym zajmą bo w końcu tu ich własność.
dodano: 09.12.2009, 20:28
Gall Anonim
Bez  żadnych kwalifikacji wykształcenia nie mająca 5 lat temu na porządne buty i chleb narobiła świństwa  kłamstwami o nie gospodarności po przedniego PREZESA W Ś przy pomocy swoich klakierów otrzymała stołek prezesa zebranie odbywało się w pralni w piwnicy jej fanatycy   wpadali jak szczury i tam odbyło się pierwsze nie legalne wybranie tego czupiradła i uzgodniono dla niej wysokie pobory a razem z komunistą czupiradło ogrodziło getto a w getcie rządzi psychiczny  Maryjaaaaaaaaaaaaannnnnnn  1 jej nauczycielka sama posadziła oszustkę   na stołek a sama sp******ać do innego Miasta bo jej córka nie dostała stołka księgowej bo arcamica  sama dla siebie chciała zgarnąć pieniądze płaczem i lamentem że niema co jeść
dodano: 09.12.2009, 20:52
Gall Anonim
****a chodzi do kościoła i się  modli do czarnej madonny a właścicieli w bloku 13 podli *****lony  komunista ORMOWIEC i dobry kanciarz oszust jest jej robolem oraz doradcą tylko nie za darmo bo on nic darmo nie zrobi jak nie zgarnie dużego szmalu z pozdrowieniami od Solidarności
dodano: 10.12.2009, 15:42
Boris
Przecież to są chorzy ludzie, bo który zdrowy na umyśle człowiek bez celu wstawia tyle słupków za które trzeba było zapłacić.
dodano: 10.12.2009, 19:14
Gall Anonim
Nie uczciwą Majkowską i całą głupią rade nadzorczą wsadzić na taczki i wywieść w ogrodzenie które postawiły  za właścicieli pieniądze
dodano: 10.12.2009, 19:23
Gall Anonim
Komunista ormowiec załatwił jej prace tej konfliktowej babie a ona chwaliła się że pracuje na komputerach a tylko układała faktury i robiła zamęt miedzy pracownikami  i co teraz widoczne na osiedlu  jak również   właścicieli bloku numer 13
dodano: 13.01.2010, 22:54
dawny mieszkaniec...
....i z gęby jej wali jak z dupy - czupiradłowi !!!
dodano: 05.05.2010, 23:36
ha
getto to nr 9 bo nic nie ma wspierajcie swojego prezesa ścibka to jeszcze parę domów wystawi a wy dalej nic nie będziecie mieli  

Serwis TV-Ostroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 992
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 481
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl