najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 5
liczba odsłon: 5 121
link:
Policjanci z wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej w Ostrołęce rozbili zorganizowaną grupę przestępczą.
-W akcji brało udział 20 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo śledczego- powiedział nam Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce.  

Grupa ta zajmowała się kradzieżami z włamaniem do mieszkań głównie na terenie województwa mazowieckiego - w tym liczne były w Ostrołęce, ale również całego kraju. Zatrzymani to czterej mieszkańcy Warszawy w wieku od 25 do 34 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu wszyscy czterej zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Mazowieccy funkcjonariusze od dłuższego już czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami z włamaniem do mieszkań. Zebrane przez kryminalnych materiały wskazują, że grupa ta działała głównie na terenie centralnej Polski: w województwie mazowieckim, podlaskim, lubelskim i łódzkim. Mężczyźni mogli dokonać ponad 30 włamań. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się ta sprawą sprawcy do środka dostawali się poprzez uszkodzenie wkładki wytrychem lub ukręcenie jej za pomocą klucza francuskiego. Po wejściu do środka mieszkania przeszukiwali je i kradli pieniądze, biżuterię, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty posiadające większą wartość. Jeżeli w mieszkaniu znajdowały się klucze do samochodu a pojazd był zaparkowany przed blokiem również padał ich łupem. Dwa z ostatnich włamań miały miejsce w Ostrołęce. Pierwsze włamanie zostało zgłoszone przed południem. Z jednego z mieszkań bloku znajdującego się na ul. Gorbatowa sprawcy wynieśli sprzęt o wartości blisko 10 000 zł. Skradziono m.in. laptop. Sprawcy dostali się do wnętrza po uprzednim przełamaniu dwóch wkładek zamków w drzwiach. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, podczas których zabezpieczyli szereg śladów.

Kolejne zgłoszenie odnotowano kilka godzin później. Tym razem sprawcy włamali się do jednego z mieszkań na ul. Sienkiewicza. Sprawcy do pomieszczeń dostali się w ten sam sposób. Ich łupem padł sprzęt o wartość ponad 8 000 zł. Po raz kolejny skradziono komputer przenośny a także aparat cyfrowy. Jak wynika z ustaleń policjantów członkowie grupy poruszali się dwoma samochodami. Funkcjonariusze zaczęli patrolować trasę Wyszków – Ostrołęka w celu zlokalizowania pojazdów należących do włamywaczy. Po około godzinie w miejscowości Przyjmy gm. Poręba w powiecie ostrowskim funkcjonariusze zauważyli poszukiwane pojazdy, które były zaparkowane przy jednym z tamtejszych zajazdów. Do zatrzymania z udziałem funkcjonariuszy SAT doszło w momencie, gdy czterej mężczyźni wychodzili z zajazdu i podchodzili do zaparkowanych pojazdów. W trakcie przeszukania samochodów znaleziono 2 laptopy, aparat cyfrowy i inne przedmioty pochodzące z 2 włamań do mieszkań w Ostrołęce.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych zabezpieczono m.in. broń palną oraz mundur policyjny. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu wszyscy czterej zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie oraz udowodnienie członkom grupy jak największej ilości przestępstw.
Śledztwo w powyższej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP z/s w Radomiu pod nadzorem Prokuratury okręgowej w Radomiu.

- Akt oskarżenia dotyczy także włamań do mieszkań w Ostrołęce, które miały miejsce miesiąc temu- dodał Sylwester Marczak.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 509
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 458
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 398
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl