najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (3,5)
ilość ocen: 15
liczba odsłon: 6 902
link:
„Cisza na planie! AKCJA!” – roznosi się po polach w Chudku  twardy głos reżysera. Strzały, wybuchy, partyzanckie walki i masa żołnierzy -  wieś na chwilę cofnęła się do 1951 roku.
W Glebie i Chudku odbywają się zdjęcia do powstającego polskiego filmu pod tytułem 'Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać'. Fabuła filmu opowiada o żołnierzu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, bohaterskim Mieczysławie Dziemieszkiewiczu 'Roju', który walczył na Mazowszu, także na Kurpiach, aż do roku 1951, gdy został zabity przez UB.
Film reżyseruje Jerzy Zalewski. Operatorem jest Tomasz Dobrowolski, zaś scenografem Jacek Ukleja. Film, zatytułowany 'Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać' wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku.
Jest to opowieść o skutecznej walce partyzanckiej przeciw wielokrotnie przeważającym siłom wroga przez kilka pierwszych lat rządów komunistycznych i o obronie ludności przed okrutnym, nowym porządkiem, w imię tradycyjnych wartości 'Bóg, Honor, Ojczyzna'. To historia młodzieńczych przyjaźni, historia miłości, lecz także historia zdrady, szantażu i okrutnych represji, po jakie sięgają bezwzględni przeciwnicy Roja. To również opowieść o wielkich dylematach moralnych, jakie stawiała przed Polakami historia.
dodano: 18.04.2010, 15:37
xxx
tego filmu nie ma  

Serwis TV-Ostroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 992
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 481
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl