najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 5
liczba odsłon: 3 189
link:
Trwają Dni z Astronomią. By zachęcić młodzież do poznawania tej dziedziny nauki prezydent Janusz Kotowski ufundował dla trzech ostrołęckich liceów teleskopy, które dzisiaj przekazał dyrekcji.
Od godziny ósmej rano w sali kina Jantar trwają wykłady krakowskiego astronoma dr Andrzeja Trębacza.  
-Od 40 lat zajmuję się astronomią. Chcę dzielić się swoją wiedzą i zarażać zainteresowaniem astronomią – powiedział nam dr Aleksander Trębacz. - Moim celem jest pokazać najmniej znane oblicze astronomii.  
Jak sprawdziliśmy astronom zahipnotyzował uczniów, do tego stopnia, że przez dwie godziny na sali panowała absolutna cisza. Słychać było tylko fascynującą prezentację dr Trąbacza.

-Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Wykład był bardzo interesujący i chcielibyśmy by częściej organizowano takie dni z astronomią- mówiła Olga Żebrowska z I LO, po wykładzie.  

Multimedialny seans prezentuje najbardziej aktualną wiedzę o stanie Wszechświata. Podczas  wykładu można było poznać  aktualne spojrzenie nauki na otaczający nas Wszechświat,  dowiedzieć się o przemianach termojądrowych gwiazd, które prowadzą także do powstania planet oraz poznać szereg interesujących zjawisk związanych z obserwacją nieba.
Oprócz prelekcji na temat najnowszych osiągnięć astronomii prowadzone są zajęcia obserwacyjne nieba. W zajęciach na boisku I LO mogą uczestniczyć wszyscy chętni.
O godzinie 19.00 na boisku I LO rozpocznie się obserwacja wieczornego nieba (jeśli pozwolą warunki pogodowe), a jutro od 10.00 będzie można przyjrzeć się słońcu. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników astronomii.
dodano: 27.03.2010, 15:28
;)
Brawo chłopaki ;D, pozdrawiam 1 LO.
dodano: 08.04.2010, 17:55
Piotr
To był strzał w dziesiątkę, poziom zainteresowania o tym świadczy. Podziękowania dla pana Prezydenta za ten pomysł.  

Serwis TV-Ostroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 992
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 481
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl