najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 4
liczba odsłon: 5 015
link:
W niedzielę, 28 marca w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce odbył się Koncert Papieski 2010 - "Zostań z nami. Janowi Pawłowi II z miłością..."
Koncert organizowała  Młodzieżowa Orkiestra Kameralna przy współpracy Urzędu Miasta i Ostrołęckiego Centrum Kultury.
Podczas  koncertu Młodzieżowa Orkiestra wykonała dziewięć utworów między którymi można było wysłuchać wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II, a także specjalnie stworzone wiersze przez narratora-poetę Karola Samsla.
Do projektu orkiestra zaprosiła trzy wokalistki, które na stałe współpracują z orkiestrą (Martyna Ciok, Klaudia Miłoszewska i Aleksandra Tyszka), bardzo młodą, zaledwie kilkunastoletnią solistkę (Magdalena Głażewska), która wykona utwór "Ave Maria" G. Cacciniego, a także Chór Cantilena, który towarzyszyć będzie wykonawcom. Pomiędzy dziewięcioma utworami, które pojawią się w projekcie, będzie można usłyszeć wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II, a także specjalnie stworzone wiersze przez narratora-poetę (Karol Samsel).
Podczas koncertu zabrzmiały zarówno "piosenki papieskie", jak również utwory mniej znane lub zupełne premiery tj. dwie kompozycje napisane przez Jakuba Milewskiego (muzyka) i Karola Samsela (tekst). Młodzieżowa Orkiestra Kameralna jest jedyną orkiestrą w Polsce, która posiada oryginalne nuty i pozwolenie na wykonywanie utworu z filmu "Czas honoru", który otworzy koncert i wprowadzi słuchacza w jego klimat.
Honorowy patronat nad koncertem objął biskup Stanisław Stefanek, a także prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 393
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 390
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 343
Dodano: 05.01.2020
Liczba odsłon: 2 052
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl