najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 5
liczba odsłon: 3 649
link:
Jak już wcześniej informowaliśmy plac Bema zmieni swoje oblicze. Były różne warianty zagospodarowania tego miejsca. Miały tam powstać ławeczki, oświetlona ścianka wodna oraz  popiersie generała Bema. Kosztem tego miał zniknąć parking przed Urzędem Miasta. Po skargach mieszkańców i urzędników koncepcja przebudowy uległa zmianie.
Dzisiaj w Urzędzie Miasta zapadła ostateczna decyzja o zagospodarowaniu placu przed ratuszem.  ZOBACZ CO BĘDZIE NA PLACU BEMA!
- Mieszkańcy miasta wciąż skarżą się na brak miejsc parkingowych, związku z tym postanowiliśmy, stworzyć miejski parking na placu Bema. Będzie to największy w mieście- zaznaczył Janusz Kotowski, prezydent miasta. – Mam nadzieję, że ten projekt rozwiąże problem z brakiem miejsc parkingowych. Ostrołęczanie będą mogli zostawić samochód na parkingu i spokojnie załatwić sprawy w urzędzie miasta, stanu cywilnego czy też iść na zakupy. Mam nadzieje, że ten pomysł mieszkańcy odbiorą pozytywnie.
Z placu zniknie pomnik i ławeczki, ale za to miasto zyska dwa parkingi, łącznie na 160 miejsc parkingowych!

Do tego powstaną zatoczki autobusowe oraz nowa linia autobusowa, która będzie kursowała przez całe miasto i zatrzymywała się naprzeciwko ratusza- co ma być ułatwieniem dla mieszkańców.

Ciężko sobie wyobrazić, że z Placu Bema zniknie Bem i skwerek. Ostatnie skrawki zieleni zamienią się w betonową pustynię. Panie Prezydencie, apelujemy o odrobinę rozsądku!  

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 366
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 365
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 328
Dodano: 05.01.2020
Liczba odsłon: 2 031
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl