najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (2,0)
ilość ocen: 4
liczba odsłon: 5 286
link:

Przez trzy dni trwało Wesele Kurpiowskie w Kadzidle. Pierwszego dnia odbył się II Światowy Zjazd Kurpiów, drugiego  Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny a trzeciego to na co wszyscy czekali: ślub autentycznej pary! Wczoraj Kasia i Karol powiedzieli sobie sakramentalne „tak” a później odbyła się zabawa weselna przed tysiącami gości weselnych. Ach, co to był za ślub!

W piątek w Kadzidle koncertowała Marie Kijone, japońska artystka. Wczesnym popołudniem koncertował Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze", a chwilę po koncercie rozpoczął się panel naukowy z udziałem profesora Jerzego Rubacha, Tadeusza Greca oraz poetki Krystyny Łaszczych, która prezentowała wiersze z wydanego właśnie tomiku "Wieczernik". Gdy miłośnicy poezji spędzali czas w Zagrodzie Kurpiowskiej, w centrum Kadzidła trwały już koncerty inauguracyjne: Macedończyków, Serbów i rodzimych grup tanecznych. Kurpiowska Kapela z Łomży, która wystąpiła ze swym minikoncertem zamknęła pierwszy, z trzech dni, kadzidlańskiego święta.

19 czerwca w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle odbyła się część przeglądowa Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego, w której wzięły udział zespoły z Polski, Serbii oraz Macedonii. Zespoły oceniało jury w składzie: Paweł Łaszczych (dyrektor festiwalu); Jan Karpiel "Bułecka" (folklorysta); Jolanta Klimek (znawca kultury Ukraińskiej); Dragan Denić (Serbia); Avdyl Murtezi (Chorwacja); Marian Sołobodowski (Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego); Żaneta Żardecka (Fundacja "Cepelia"). Wyniki zostaną podane w niedzielę przed Weselem Kurpiowskim.

Na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym zagrali:
Zespół Regionalny NAWOJOWIACY z Nawojowej,  KUD ILINDEN (Macedonia), Zespół Tańca Ludowego POZNAŃ AWF, Zespół Folklorystyczny FOLUSZ z Giedlarowej, KUD GUSLE (Serbia). Od godziny 20.00 rozpocznie się zabawa weselna.
Zobacz wideo z Wesela Kurpiowskiego i krótki wywiad z autentyczną parą weselną, która opowiada się poznali i skąd wziął się pomysł na tak oryginalny ślub!

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 393
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 390
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 343
Dodano: 05.01.2020
Liczba odsłon: 2 052
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl