najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 5 612
link:
Kilkadziesiąt porcji narkotyków, ponad 60 fałszywych banknotów zabezpieczyli ostrołęccy policjanci. Zatrzymani są podejrzani o dokonanie kilkuset czynów dealerskich.

Od kilku dni policjanci ostrołęckiej Komendy Miejskiej Policji oraz posterunku Policji w Kadzidle prowadzili czynności mające na celu ograniczenie przestępczości narkotykowej na terenie powiatu ostrołęckiego z szczególnym uwzględnieniem tzw. „dealerki”. Najpierw w dniu 20 czerwca w Kadzidle ok. godz. 01.20 policjanci RPI dokonali zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających, dwóch w wieku 18 lat i
jeden 23 - latek. Wszyscy to mieszkańcy gminy Kadzidło. W trakcie ich przeszukania zabezpieczone zostały narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy. Cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie. Wstępne czynności wykonane przez policjantów wykazały, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Tego samego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego, w godzinach popołudniowych zatrzymali kolejnego mężczyznę w wieku 18 lat, również mieszkańca gminy. W jego mieszkaniu zabezpieczono między innymi ponad 60 sfałszowanych banknotów o nominałach od 10 do 100 zł, a łączna ich kwota przekroczyła sumę 2 300 zł. Kolejne działania policjanci prowadzili w poniedziałek. W ich wyniku zatrzymano 22 - letniego mieszkańca gminy Kadzidło  podejrzanego o udzielanie środków odurzających. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono amfetaminę,  a także telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie blisko 5 000 zł. Czterem zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzuty między innymi z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani a także kodeksu karnego. Łącznie podejrzewani są oni o dokonanie kilkuset przestępstw o charakterze dealerskim. Zabezpieczono także kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków. Zgromadzony materiał dowodowy nie budził żadnych wątpliwości, w związku z powyższym Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.
Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi ostrołęcki Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

autor: post. Lena Stefańska - Szewczak
zdjęcia: sierż. Bożena PiersaBrak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl