najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (4,4)
ilość ocen: 7
liczba odsłon: 5 945
link:
Jest szansa, że Ostrołęka otrzyma dofinansowanie na lekkoatletycznego Orlika. Nasze miasto jest na liście  miast wytypowanych do realizacji programu „Orliki lekkoatletyczne”.
Projekt przewiduje, że Orlik powstanie na bazie istniejącego już stadionu. Lekkoatletyczne Orliki powstawać będą głównie w mniejszych ośrodkach, a z miast wojewódzkich tylko w Warszawie i Bydgoszczy. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest złożenie pełnej dokumentacji, do tej pory złożyły ją jedynie cztery miasta.

-Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ogłosił  program „Orliki lekkoatletyczne”, który przewiduje dofinansowanie na przebudowę boisk w kilku miastach z całej Polski. Chcemy wejść do tego projektu, bowiem jest to duża szansa dla naszego miasta. Przeprowadziliśmy już rozmowy z Prezesem PZLA i otrzymaliśmy odpowiedź, że jesteśmy na liście miast zakwalifikowanych do projektu. Obecnie przygotowujemy dokumentacje do przetargu na wykonanie  pełnego projektu modernizacji obiektu sportowego - powiedział nam wiceprezydent Paweł Stańczyk.

W ramach programu "Orlik" buduje się boiska dla piłkarzy nożnych, ale także dla lekkoatletów.
Budowa Orlika Lekkoatletycznego w Ostrołęce polegać będzie na modernizacji istniejącego już 40 lat stadionu piłkarskiego wraz z urządzeniami do lekkiej atletyki.

Przebudowa przewiduje powstanie bieżni o nawierzchni taranowej - 8 torów na prostej i 6 torów wokół boiska a także rzutni kulą, dyskiem, oszczepem i młotem. W ramach modernizacji obiektu przewidziane są także skocznie w dal, wzwyż i o tyczce. Zostaną wybudowane trybuny na 4 tys. miejsc, a cały obiekt zostanie oświetlony. Istniejąca budka spikera również zostanie wyremontowana.

Przy boisku powstanie także niezbędne zaplecze, z szatniami i pomieszczeniami na sprzęt. Na takim obiekcie będzie można nie tylko trenować, ale nawet rozgrywać mistrzostwa w niektórych konkurencjach.“Orlik lekkoatletyczny” to projekt Ministerstwa Sportu i PZLA. Obiekty budowane w ramach tego projektu będą miały sześciotorową bieżnie na 400 m, ośmiotorową na 100 m, skocznię do skoku w dal, do trójskoku i skoku wzwyż. Wszystko po to, aby utalentowana młodzież miała gdzie rozwijać swoje umiejętności i mogła przyzwyczajać się do warunków, które później spotyka podczas oficjalnych zawodów.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 369
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 320
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 275
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl