najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 2
liczba odsłon: 6 379
link:
W piątek o godzinie 19.00 zespół De Press dał niesamowity koncert dla ostrołęckiej publiczności. Grupa zagrała utwory z najnowszej płyty pt. "Myśmy rebelianci" lecz nie zabrakło także starszych utworów takich jak "Bo jo Cie kochom" czy "Potargano chałpa"

Koncert zespołu był uwieńczeniem porannych uroczystości związanych z nadaniem Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce imienia Danuty Siedzikówny „Inki” , bohaterskiej sanitariuszka zamordowanej przez UB.

Tytułowi Rebelianci to żołnierze polskich podziemnych organizacji bojowych, którzy po zakończeniu wojny w roku 1945 zdecydowali nie składać broni i walczyć z drugim okupantem – Armią Czerwoną. Partyzanckie oddziały przetrwały w lasach Podlasia, Podhala i na Ziemiach Utraconych na Wileńszczyźnie i Polesiu aż do połowy lat 50, a ostatni z partyzantów zginął z bronią w ręku w październiku roku 1963.

Do tych czasów i do tych bohaterów wraca zespół De Press przypominając piosenki leśnych oddziałów. Teksty przetrwały w pamięci następnych pokoleń, muzyka napisana została na nowo. Zadziorne, melodyjne kompozycje dobrze współgrają z przekazem prostych wierszy pisanych w leśnych obozowiskach. Uparta niezgoda na brak wolności, aż do ofiary z własnego życia – takie jest przesłanie, do którego wraca na swej płycie „Myśmy rebelianci” grupa De Press.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 513
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 462
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 402
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl