najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (4,0)
ilość ocen: 2
liczba odsłon: 5 106
link:
Ostrołęcka "Akcja Znicz". Zobacz, jak poruszać się w okolicy cmentarzy (WIDEO)
Ostrołęka, 31 października 2010
drukuj | Rozmiar tekstu: A A A
Tagi: Ostrołęka cmentarz 1 listopada Wszystkich Świętych ruch organizacja organizacja ruchu ulica akcja znicz Znicz 2010 policja

Od piątku, od godz. 14, ruszyły działania "Bezpieczny Weekend - Znicz 2010" prowadzone przez ostrołęcką policję. Główne zadanie policjantów to zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie cmentarzy oraz w ruchu drogowym.

Osiągnięcie tych celów będzie możliwe m.in. poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, pojazdów niesprawnych technicznie oraz zdecydowane reakcje funkcjonariuszy wobec osób dopuszczających się przestępstw oraz wykroczeń zarówno w ruchu drogowym jak i poza nim.

Przypominamy także, że w terminie 31 październik w godz. 18 -22 oraz 1 listopad w godz. 8 - 22 obowiązuje zakaz poruszania się samochodami, których masa całkowita przekracza 12 ton.

Pamiętajmy, że w tym właśnie okresie w związku z odwiedzaniem grobów naszych najbliższych, ruch na drogach znacznie się zwiększy. Apelujemy m.in. o rozwagę gdyż dla wielu osób dni świąteczne są jedynymi dniami w roku gdy poruszają się oni na drogach własnym autem. Jeżeli chcemy do celu dojechać szybciej, to najlepiej wyjedźmy godzinę wcześniej. To właśnie prędkość, brawura jazdy oraz zmęczenie kierujących jest często przyczyną wypadków w okresie Wszystkich Świętych.

Zmiany organizacji ruchu:

Dojazd do cmentarza ulicami: Podchorążych i ppłk. Edwarda Filochowskiego "Sana" i 22-go Lipca,
Wyjazd z rejonu cmentarza ulicami: gen. Ludwika Kickiego i Kurpiewską.

Ulice 22-ego Lipca, Kurpiowska, gen. Ludwika Kickiego- jako jednokierunkowe.

W celu odciążenia ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Kurpiewskiej z drogą krajową nr 61 Warszawa-Augustów (ulica Mostowa i Ulica Romualda Tragutta) wprowadzenie dodatkowej możliwości wyjazdu z wyznaczonych miejsc postojowych na błoniach- ulicą Wioślarską przez wał przeciwpowodziowy na most gen. Antoniego Madalińskiego.

Miejsca postojowe wyznaczone na błoniach nad rzeką Narew (koło plaży) oraz na parkingach hali sportowo-rekreacyjnej (brama wjazdowa od strony ulicy Kurpiowskiej i ulicy Ludwika Kickiego.

Ulica Szpitalna na odcinku od ulicy Kaszubskiej do ulicy Kujawskiej - zamknięte dla ruchu kołowego z przeznaczeniem na handel.

Wyznaczenie około 9 miejsc dla inwalidów w zatoce postojowej w ulicy Kujawskiej przy domu pogrzebowym.

Na ulicy Krańcowej przewiduje się wprowadzenie zakazu zatrzymania po prawej stronie jezdni jadąc w kierunku cmentarza na odcinku 200 m przed cmentarzem obejmując zatokę autobusową.

Okres obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu drogowego w dniach: od 29 października 15 do 2 Lipca do godz. 11.

W czasie trwania akcji „Znicz” zwłaszcza podczas odwiedzin grobów naszych najbliższych nie zapominajmy o wzajemnej uprzejmości i wyrozumiałości na drodze.


Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl