najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 6 002
link:
W piątek na zaproszenie Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Ostrołękę odwiedził sensei Piotr Sawicki z Białegostoku. Sawicki to Mistrz Świata z 1997 roku z Tokio, gdzie jako pierwszy europejczyk pokonał Japończyków. Poza Mistrzostwem Świata ma na swoim koncie także czterokrotne zwycięstwa w walkach o Mistrzostwo Europy (1996 w greckim Volos, 1997 w Gdańsku, 1998 w hiszpańskiej Saragossie i 2000 w Porto) oraz... Mistrzostwo Ameryki Północnej (2000).

Sensei przybył do naszego miasta w piątkowy wieczór i po obejrzeniu rozgrzewki przeprowadzonej przez ostrołęckiego sensei Artura Prusińskiego przeprowadził trening. Rozpoczął od zademonstrowania tego, na co wielu nie zwraca uwagi - prawidłowego ustawienia nóg (m.in. zagrożenia płynące ze zbyt szerokiego rozchylenia nóg). Gość demonstrował, że przez takie błędy zawodnikowi nigdy nie uda się pierwszemu wyprowadzić ciosu. Później zaproponował ćwiczenia tego elementu w parach i znalazł chwilę dla nas (krótka rozmowa poniżej).

Potem Sawicki zajął się ćwiczeniami pozwalającymi na lepsze przyjmowanie ciosów. Oprócz niewątpliwej wiedzy o karate gość imponował także skromnością i otwartością. Widać, że pomimo półki pełnej trofeów nie zatracił siebie. Potrafił także np. pochwalić sensei Prusińskiego mówiąc, że to osoba z odczuwalną dużą charyzmą, w związku z czym ma warunki, by być dobrym nauczycielem młodzieży.

Seminarium z Mistrzem zakończyło ferie z MKKK. W zajęciach organizowanych przez klub brała udział licznie zgromadzona młodzież.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 369
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 320
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 275
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl