najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (3,0)
ilość ocen: 2
liczba odsłon: 6 504
link:
Pod koniec ubiegłego tygodnia postanowiliśmy przyjrzeć się pracy ostrołęckiej policji. W nocy z piątku na sobotę nasz operator wraz z dziennikarzem portalu eOstrołęka udali się na nocny patrol razem z funkcjonariuszami KMP.

Tuż po godzinie 20 rozpoczęła się odprawa, podczas której policjanci otrzymali wskazania dotyczące nocnego patrolu. Tej nocy mundurowi mieli zwracać szczególną uwagę na nietrzeźwych kierowców oraz uczestników dyskotek wracających do domów.

Po odprawie wraz ze st. sierż. Tomaszem Żerańskim oraz aspirantem Sylwestrem Marczakiem wsiadamy do policyjnego samochodu. Niedługo po tym, dyżurny KMP otrzymuje zgłoszenie dotyczące awantury domowej w Rzekuniu.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Kolejne godziny mijały spokojnie. Między 23 a 24 doszło do zakłóceń ciszy nocnej przy ulicy Psarskiego, Goworowskiej oraz przy ulicy Grota Roweckiego.

Ponadto odnotowano spożycie alkoholu na klatce schodowej przy ulicy Prądzyńskiego. Natomiast przy ulicy Celulozowej doszło do awantury. Na miejsce wysłano patrol policji.

Około 23 - jadąc ulicą Wincentego Witosa - otrzymaliśmy informację, że na osiedlu Centrum patrol policji zatrzymał do kontroli samochód osobowy. Kiedy dojeżdżamy na miejsce okazuje się, że kierujący pojazdem miał uszkodzone jedno ze świateł. Poza tym, wszystko w najlepszym porządku. Mężczyzna otrzymał jedynie pouczenie.


Po północy, przy ulicy Jana Pawła II zanotowano kolejne spożycie alkoholu w miejscu publicznym. Dwóch młodych mieszkańców miasta ukarano mandatem. 23 minuty później otrzymaliśmy informację o rutynowej kontroli drogowej przy ulicy Mazowieckiej.

Następne godziny spędziliśmy na patrolowaniu miasta. Szczególną uwagę policjanci zwracali na ostrołęckie dyskoteki oraz wracających imprezowiczów. Ale ta noc należała do wyjątkowo spokojnych - poza kilkoma drobnymi incydentami, nie odnotowano żadnych zdarzeń.

Z czego to wynika? Policjanci sugerują, że powodem może być niesprzyjająca pogoda - padający deszcz i dość niska temperatura.

Nasz wspólny patrol kończymy o godz. 4.

Redakcja portalu eOstroleka.pl oraz tv-ostroleka.pl dziękuje Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce i komendantowi Januszowi Pawelczykowi za wyrażenie zgody na udział w nocnym patrolu oraz za pomoc w realizacji materiału.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 535
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 479
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 423
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl