najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 3 879
link:
W niedzielę, 12 lutego, w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się koncert "Rodakom z Białorusi", zorganizowany wspólnie przez Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka i Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Podczas imprezy trwała także zbiórka funduszy na rzecz uczniów Polskiej Niedzielnej Szkoły w Pińsku.

- Pomagamy naszym rodakom mieszkającym w Pińsku na Białorusi - mówi Jadwiga Nowicka, prezes TPO. - Działa tam Polska Szkoła Niedzielna, która uczy i przypomina młodemu pokoleniu, co to jest polskość. Wpaja miłość do korzeni, miłość do swojego kraju. Szkoła powstała z potrzeby i inicjatywy mieszkających w Pińsku Polaków - dodaje.

Na scenie zaprezentowali się członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Ostrołęka". Wśród prezentowanych tańców znalazły się między innymi: polonez, walc wiedeński, poleczka, kujawiak, czy krakowiak.

W przerwach pomiędzy tańcami na scenie można było usłyszeć piosenki wykonywane przez Milenę Zalewską, Michała Rypinę i Apolonię Nowak oraz "Gawędę o miłości do ziemi ojczystej" wyrecytowaną przez Zdzisława Dawida.

Pieniądze zebrane do puszek podczas podczas koncertu zostaną przeznaczone na zakup książek, zeszytów i innych pomocy naukowych potrzebnych zarówno uczniom jak i nauczycielom. Wesprzeć akcję będzie można także przy okazji miejskich imprez, gdzie również pojawiać się będą wolontariusze TPO ze specjalnie oznakowanymi puszkami.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 352
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 350
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 314
Dodano: 05.01.2020
Liczba odsłon: 2 017
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl