najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 4
liczba odsłon: 5 663
link:
Kolejnym testowanym przez nas autem był Peugeot 3008. Jeżeli nie możemy zdecydować się czy mamy kupić kombi, vana czy może SUV-a to ten samochód jest idealny dla nas! Crossover – auto posiadające cechy wszystkich trzech wspomnianych wersji nadwozia.

Peugeot 3008 łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy pojazdów różnego rodzaju i robi to wyśmienicie. Bez żadnych obaw może zmierzyć się z każdym kombi czy minivanem. Porównując 3008 do SUV-a, ich zwolennicy mogą przyczepić się do napędu na jedną oś. Otóż jak poinformował nas dealer marki Peugeot Oscar sp. z o.o. Peugeot już niedługo wypuści na rynek wersję 3008 w pełni 4x4. Dynamiczny silnik jak również komfortowe resorowanie zawieszenia to kolejne atuty dla których powinniśmy rozważyć auto przy zakupie rodzinnego środku komunikacji.

To już chyba powoli trend wśród rodzin, że wybieramy auto, które sprawdzi się w każdych warunkach, dlatego też auta typu 3008 stają się coraz bardziej powszechne na polskich drogach.

Smukła i dynamiczna sylwetka 3008 to przede wszystkim zasługa reflektorów i mocno pochylonej przedniej szyby, a osłony podwozia z tyłu i z przodu dodają tylko cech stylistyki SUV-ów.

Pierwsze wrażenie po wejściu do pojazdu - elegancja. Czujemy się jak za sterami samolotu. Ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich potrzebnych przycisków i przełączników. Środkowa konsola pomiędzy siedzeniami sprawia, że jazda w dłuższych trasach sprawia tylko przyjemność.

3008 nie jest typowym Van-em więc nie możemy liczyć tutaj na trzeci rząd siedzeń – tu odsyłamy Państwa do  większego brata 5008. Wnętrze jest idealne do rodzinnych wycieczek, dużo schowków na różnego rodzaju drobiazgi, bardzo duży i głęboki schowek w podłokietniku. Oczywiście nie zabrakło wgłębień na napoje. Dodatkowo dla umilenia podróży naszym pociechom mamy możliwość zamontowania zestawu wideo w zagłówkach.

Kolejnym atutem 3008 w podróży będzie jego bagażnik. Standardowo pojemność bagażnika to 432 l a po rozłożeniu tylnych siedzeń możemy liczyć na 1241 l, może nie zachwyca ten wynik posiadaczy większych modeli z nadwoziem typu kombi ale wśród crossoverów jest to bardzo dobry wynik. Dodatkowo kufer testowanego auta miał podwójną podłogę!

Mocny i dynamiczny silnik to idealny napęd dla testowanego auta. Kierowcy, którzy kochają dynamiczną jazdę z chęcią skorzystają ze 155 koni mechanicznych jakie oferuje silnik benzynowy. Silnik bardzo dobrze zbiera się od najniższych obrotów, więc możemy być pewni, że mocy nie zabraknie nam w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Spalanie w mieście wynosiło od 8,5 – 9,5 l zaś w trasie mogliśmy liczyć przy stosunkowo spokojnej jeździe na spadek zużycia paliwa do 7 litrów.

Prezentowany przez nas model to wersja Active z silnikiem 1,6 THP o mocy 155 KM i 6 biegową (tutaj dodać)skrzynię biegów. Taką wersję Peugeot wycenił na 90tyś. zł ale jak dostaliśmy informację od dealera możemy liczyć na rabaty w wysokości nawet powyżej 10tyś. zł. Więcej informacji o wybranym modelu i wyposażeniu udzieli Państwu dealer Peugeot Polska firma Oscar sp. z o.o. w salonie przy ul. 11 Listopada 66.

Dziękujemy za udostępnienie auta do testu firmie Oscar sp. z o.o.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 548
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 483
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 426
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl