najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 4 823
link:
W sobotę, 10 listopada, w Ostrołęckim Centrum Kultury, z patriotycznym koncertem w przeddzień Święta Niepodległości, wystąpił Lech Makowiecki oraz zespół Zayazd.

W pierwszej części - przed wypełnioną niemal po brzegi salą - swoje ballady zaprezentował Lech Makowiecki. Wśród wykonanych utworów znalazły się m.in. „Wołyń 1943”, „Patriotyzm” czy „Katyń 1940”.

Między utworami artysta opowiadał krótkie historie o powstaniu każdego z nich, mówił o patriotyzmie i konieczności rozbudzania w najmłodszym pokoleniu wiary i miłości do ojczyzny.

- Często zadawano mi pytanie, czym w czasie pokoju powinien objawiać się patriotyzm, kiedy nie trzeba przelewać krwi czy umierać na barykadach. W utworze, który za chwilę wykona odpowiadam, że patriotyzm to nie jest płacenie podatków czy podnoszenie śmieci z chodnika, że w czasie pokoju patriotyzmem jest wychowywanie młodych pokoleń w duchu miłości do ojczyzny - mówił Makowiecki.

Koncert został zorganizowany w ramach obchodów 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lech Makowiecki - polski bard, poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta i felietonista. Karierę muzyczną rozpoczynał w country rockowym zespole Babsztyl w 1978 roku. Osiem lat później założył zespół Zayazd, z którym nagrał w sumie 5 płyt. Solowe utwory Makowieckiego to ballady skupione na tematyce patriotycznej. Ma na swoim koncie 2 solowy płyty: „Katyń 1940: Ostatni list. Ballady Lecha Makowieckiego” oraz „Patriotyzm”.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 508
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 458
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 398
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl