najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (1,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 5 983
link:
Zapraszamy na kolejny wspólny test samochodowy serwisu eOstroleka i salonu samochodowego OSCAR. Tym razem w nasze ręce trafił Hyundai i20 z seryjnie montowaną instalacją LPG.

Już na starcie zauważyliśmy dość przestronne wnętrze jak na auto z segmentu B. Z zewnątrz niepozorny, swoje uroki pokazuje dopiero po wejściu na fotel kierowcy. Każdy kto sceptycznie nastawiony jest do koreańskich aut przeżyje miłe zaskoczenie, wysokiej jakości wykończenie wnętrza, przyjazne i czytelne zegary i miejsce, którego za kierownicą jest pod dostatkiem nawet dla rosłego mężczyzny. Testowany przez nas model wyposażony był również radio CD z zestawem głośników, które powinny zadowolić swoją mocą nawet bardzo wymagających słuchaczy.

Przejdźmy do silnika naszej i20-stki, to bardzo dynamiczna jednostka o pojemności 1,2 litra i mocy 85 km, wewnątrz auta prawie niesłyszalna. Jadnak nowością w tym modelu jest seryjna instalacja gazowa, która jak całe auto podlega również 5-letniej gwarancji. Przy obecnych cenach paliwa samochód ten może okazać się świetną alternatywą silników benzynowych.

Samochód ten jest objęty programem 5 lat potrójnej gwarancji tj.:

- 5 lat gwarancji
- 5 lat Assistance (cała Europa)
- 5 lat bezpłatnej kontroli stanu technicznego

Sprawdziliśmy również, jak nasze i20 oceni żeńska część naszej redakcji. Niewielki gabaryty samochodu i doskonałe wspomaganie kierownicy sprawiły, że nasz redakcyjna koleżanka bez najmniejszego wysiłku prowadziła auto w krętych miejskich alejkach. Auto prowadzi się lekko i przyjemnie, zarówno w mieście jak i na trasie.

Oprócz niezaprzeczalnych walorów ekonomicznych, które daje nam instalacja LPG samochód ten zdobył maksymalną ocenę - 5 gwiazdek w pierwszej rundzie testów Euro NCAP samochodów segmentu B, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych aut w tej klasie.

Końcowa ocena: bardzo dobra. Duży plus za ekonomię i - o ile instalacja gazowa może budzić obawy co do żywotności silnika - to 5-letnia gwarancja rozwiała wątpliwości. Także plusik za dynamiczny silnik, przy pojemności 1,2 litra moc 85 koni sprawia, że wyprzedzanie tym autkiem jest czystą przyjemnością.

Po więcej szczegółów technicznych jak i dostępnych wersji modelu Hyundaia i20 zapraszamy Państwa do salonu Oscar Sp. z o.o. dealera Hyundai przy ul. Traugutta 59.

Za udostępnienie auta do testu dziękujemy firmie Oscar.Artykuł sponsorowany
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 549
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 483
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 426
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl