najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 460
link:
Dobiegła końca XI edycja kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna”. Projekt cieszący się od samego początku ogromnym zainteresowaniem organizują wspólnie samorząd miasta i Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przy wsparciu partnerów. Wczoraj odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie kolejnego cyklu szkoleń.

We wtorek, 12 kwietnia w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oficjalnie podsumowano XI edycję kursu Bądź Bezpieczna. W szkoleniach z samoobrony udział wzięło ponad 20 pań z Ostrołęki i okolic. Zajęcia podzielone były na część praktyczną i teoretyczną. Panie ćwiczyły pod nadzorem instruktorów, wśród których znaleźli się m.in. bokserski mistrz Polski – Marek Pietruczuk, Arkadiusz Ludwiczak z Fight Academy, sierż. Robert Stypiński z KMP w Ostrołęce, Michał Napiórkowski prezes Fundacji Strefa Przetrwania i Bartłomiej Domian instruktor fundacji, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu elementów ratownictwa specjalistycznego, pierwszej pomocy medycznej oraz ratownictwa dzieci i niemowląt.

- Gratuluję paniom uczestniczącym w szkoleniu tego, że podjęłyście wyzwanie. Poprzez te wszystkie zajęcia z technik i taktyk samoobrony, pierwszej pomocy, wiktymologii i przemocy w rodzinie nabyłyście panie wiedzę i umiejętności dzięki którym, możecie czuć się bezpieczne – mówił podczas spotkania insp. Rafał Kubicki, komendant miejski policji w Ostrołęce.

Od pierwszej edycji kurs wspiera samorząd Ostrołęki z prezydentem Januszem Kotowskim na czele. To dzięki temu wsparciu możliwe było zorganizowanie zajęć m.in. na obiektach sportowych administrowanych przez miasto.

- To, że uczestniczyłyście w kursie, który obowiązkowy przecież nie jest, świadczy o waszym dążeniu do ciągłego rozwoju i doskonalenia się. Cieszę się, że pomimo codziennych obowiązków każda z was znalazła jeszcze czas na to by, zadbać o poczucie własnego bezpieczeństwa. Dziękuję przy tej okazji wszystkim, którzy od samego początku wspierają nas w naszych działaniach – mówił prezydent Kotowski.

Uczestniczki XI edycji kursu „Bądź Bezpieczna” otrzymały na zakończenie dyplomy uczestnictwa oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu pierwszej pomocy medycznej. Już po części oficjalnej panie przygotowały dla organizatorów szkolenia słodką niespodziankę.

Obecnie już trwają przygotowania do kolejnej edycji szkoleń. Więcej informacji o zapisach już wkrótce na łamach naszego serwisu.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 992
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 481
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl