najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 6 124
link:
W sobotę 14 maja w Galerii Ostrołęka odbyła się uroczysta inauguracja wystawy z okazji 60-lecia ostrołęckich elektrowni. Wystawa czynna będzie do połowy września, lecz wiceprezes zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka Katarzyna Kamińska zapowiada także inne wydarzenia z okazji okrągłego jubileuszu.

Spośród ponad 1200 negatywów wybrano 60 archiwalnych zdjęć, do tego dodano barwne zdjęcia autorstwa fotografa ostrołęckiej elektrowni Krzysztofa Jurgi. Najwięcej zdjęć pochodzi z lat 50., są ciekawe z powodu wyboru klatek, na których widać twarze ludzi. Jest więc to niezwykła szansa na znalezienie na zdjęciach swoich bliskich, którzy pracują lub pracowali w ostrołęckiej elektrowni. A tych jest wcale nie mało, gdyż jak podkreślała wiceprezes Kamińska, jednym z głównych powodów do dumy jest to, że elektrownia jest lokalnym pracodawcą dla wielu mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

- Najważniejszym zadaniem naszej elektrowni jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, ponieważ jesteśmy elementem takiej infrastruktury. Udoskonalamy i wdrażamy najnowocześniejsze technologie dotyczące nauki i techniki. Ta wystawa archiwalnych zdjęć pokazuje drogę, pracę głównego bohatera - człowieka, pracownika o wysokich kompetencjach i najwyższych kwalifikacjach, świetnie wykształconego, wizjonera, pasjonata. Mam nadzieję, że nie jednemu z nas zakręci się dziś łezka w oku, kiedy w obliczach sfotografowanych dostrzeżemy bliskich bądź znajomych - dodała Katarzyna Kamińska.

Wystawa to dopiero początek obchodów 60-lecia ostrołęckich elektrowni. Jak się dowiedzieliśmy, w przyszłym miesiącu rozegrany zostanie zakładowy turniej piłki nożnej, a oprócz tego zorganizowany zostanie plenerowy koncert z okazji jubileuszu.

- Obchodzony w tym roku jubileusz dedykujemy naszym pracownikom. To dzięki nim i ich doświadczeniu staliśmy się liderem w regionie w branży energetycznej. W ten sposób chcemy im podziękować - powiedział nam Adam Galanek, wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wernisażu wystawy, jak również do materiału wideo z wywiadami. Więcej informacji o obchodach 60-lecia ostrołęckich elektrowni przeczytać będzie można wkrótce w naszym serwisie.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 655
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 648
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 595
Dodano: 05.01.2020
Liczba odsłon: 2 330
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl