najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 611
link:
Radny z gminy Olszewo-Borki, Romuald Krukowski, złożył mandat. Na skutek tego w sierpniu odbędą się wybory uzupełniające. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, decyzja radnego ma związek z konfliktem ze stojącym na czele gminy, wójtem Krzysztofem Szewczykiem.

Podczas sesji Rady Gminy Olszewo-Borki, radni podjęli decyzję o wygaśnięciu mandatu Romualda Krukowskiego. Kilka dni temu radny Krukowski złożył mandat. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, powodem jego rezygnacji z pracy na rzecz gminnego samorządu, był trwający od pewnego czasu konflikt z wójtem, Krzysztofem Szewczykiem.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku, z tego samego powodu, z funkcji przewodniczącej zrezygnowała radna Aneta Larent. To nie jedyny akt protestu ze strony radnych, którym nie podoba się sposób wypełniania mandatu przez wójta Szewczyka. Z prac w komisji rewizyjnej zrezygnował także radny Edward Luma. Podczas dzisiejszej sesji radni uzupełnili wakaty w składach komisji, powstałe po rezygnacjach radnego Krukowskiego i Lumy.

Wojewoda mazowiecki zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Olszewo-Borki. Odbędą się one w dwóch miejscowościach – Drężewo i Kruki w dniu 14 sierpnia. O tym, kto wystartuje w wyborach na razie jeszcze nie wiadomo. Do sprawy będziemy wracali.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 10.11.2017
Liczba odsłon: 73
Dodano: 09.10.2017
Liczba odsłon: 8 065
Dodano: 25.09.2017
Liczba odsłon: 3 263
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2017 by "TV-ostroleka.pl