najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 189
link:
Samorząd Ostrołęki gościł wczoraj przedstawicieli amerykańskich i kanadyjskich służb penitencjarnych. Wizyta związana była z odbywającą się w naszym mieście konferencją naukową na temat resocjalizacji przez pracę. Ostrołęka jest pod tym względem wzorcem dla innych samorządów.

Miejsce konferencji odbywającej się pod patronatem ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, nie było przypadkowe. Ostrołęka bowiem, w wielu opiniach, jest miastem wzorcowo realizującym założenia resocjalizacji poprzez pracę. Do właśnie na rzecz ostrołęckiego samorządu, osadzeni w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych realizują wiele zadań.

- Możliwość pracy przywraca skazanym godność osoby i daje poczucie sensu życia. Daje także możliwość, spłaty długu społecznego za wyrządzone krzywdy. Samorząd Ostrołęki z powodzeniem już od wielu lat współpracuje z zakładem karnym angażując osadzonych do pracy w naszych jednostkach. Dzięki temu ponad 160 osób miało możliwość skorzystania z tej formy pracy. Są to wymierne korzyści społeczne i ekonomiczne dla całej wspólnoty samorządowej - mówił podczas konferencji wiceprezydent Ostrołęki, Grzegorz Płocha.

W czasie pobytu w Ostrołęce goście między innymi zwiedzili Zakłada Karny w Przytułach oraz placówki szkolne i instytucje, w których osadzeni wykonywali prace remontowe.

Umowę o współpracy podpisali 10 lutego 2014 roku prezydent Miasta,  Janusz Kotowski i Elżbieta Jankowska, dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych. W wyniku podpisanego porozumienia w ciągu przeszło dwóch lat ponad stu skazanych zostało zatrudnionych przez miasto w ramach prac publicznych.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 517
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 154
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 276
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl