najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 060
link:
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak ponownie otworzył posterunek policji w Łysych (pow. ostrołęcki). Jednostka została zamknięta w grudniu 2012 roku. Po niespełna czterech latach policjanci powrócą do gminy Łyse. Poznaliśmy już także kierownika posterunku.

Poprzedni rząd zlikwidował ponad połowę istniejących posterunków policji w kraju. W latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 takich jednostek. W ponownym otwarciu posterunku w Łysych, które odbyło się 15 czerwca, wzięli udział m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, przewodniczący sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Arkadiusz Czartoryski, komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, a także samorządowcy i policjanci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości, który obiecał przywracanie posterunków Policji, teraz konsekwentnie z tych obietnic się wywiązuje. Rozpoczęliśmy proces przywracania posterunków policyjnych. Są one niezbędne, aby obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa. Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polaków - mówił podczas uroczystości Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Wyjaśnił on, iż w najbliższych planach jest przywrócenie około 150 posterunków w całym kraju.

W posterunku policji w Łysych służbę pełnić będzie siedmioro policjantów, pracujących w systemie trzyzmianowym. Nowym kierownikiem posterunku została Kornelia Suchodolska-Krysińska, która dała się już wcześniej poznać mieszkańcom gminy Łyse jako osoba wzorowo pełniąca obowiązki dzielnicowego. Posterunek policji w Łysych zostanie włączony w struktury Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz wideo z otwarcia posterunku policji w Łysych.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 517
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 154
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 276
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl