najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 447
link:
Przystąpienie do realizacji zadań drogowych w ramach tzw RIT-u, aktualizacja planu inwestycyjnego oraz ustalenie zasad przyznawania nagród pieniężnych za szczególne osiągnięcia artystyczne w promowaniu kultury i dziedzictwa regionu – to główne projekty uchwał, którymi podczas XXIII sesji zajmowali Radni Powiatu w Ostrołęce.

XXIII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce odbyła się w piątek, 26 sierpnia. W porządku obrad znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie przystąpienia powiatu ostrołęckiego do realizacji zadań drogowych w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych RPO WM, określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania nagród pieniężnych za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz uchwała zmieniająca przyjęty podczas jednej z ostatnich sesji plan inwestycyjny dla miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego w zakresie zadań realizowanych przez Starostwo Powiatowe.

- Podjętą dziś uchwałą poszerzyliśmy zakres wniosków powiatu o cztery odcinki drogowe, które będziemy rekomendować zarządowi województwa mazowieckiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Są to odcinki Lipniki Łyse, oraz Baranowo do granicy powiatu przasnyskiego w stronę Gaczysk, odcinek w stronę Łątczyna na terenie gminy Rzekuń oraz odcinek Zamość Troszyn na styku z drogą wojewódzką 627. Te cztery odcinki spełniają wstępne kryteria określone dla tych zadań. Pierwotnie w ramach projektu zgłosiliśmy dwa zadania: drogę na Wyszków i ścieżkę rowerową w Dzbeninie, jednak dzięki ostatnim zmianom dokonanym w kryteriach możliwe było rozszerzenie projektu o te cztery dodatkowe zadania – powiedział nam Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wideo z posiedzenia XXIII sesji Rady Powiatu w Ostrołęc

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 517
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 154
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 276
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl