najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 710
link:
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz był gościem specjalnym obchodów święta 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Podczas uroczystości odsłonięto pomnik poświęcony ułanom, a zaproszeni goście odebrali odznaczenia i wyróżnienia.

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości patriotycznych w naszym mieście. W tym roku miały one gościa specjalnego w osobie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Szef MON w swoim przemówieniu podziękował ostrołęczanom za pamięć o historii ojczyzny, zaapelował także do młodzieży o wypełnianie patriotycznych obowiązków.

Niedzielne obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji poległych, zamordowanych i zmarłych żołnierzy  Pułku Ułanów oraz uczestników uroczystości. Kluczowym punktem uroczystości było odsłonięcie pomnika poświęconego bohaterskim obrońcom Polski. W obecności ministra Macierewicza odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz wideo z uroczystości.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 517
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 154
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 276
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl