najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 4 981
link:
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w odbywającym się dziś w Ostrołęce Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Manifestujący zgromadzili się na skwerze przed II Liceum Ogólnokształcącym a następnie przemaszerowały pod Urząd Miasta.

Inicjatorem ostrołęckiego tzw „czarnego strajku” była Emilia Kielak, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego. To właśnie uczennice i uczniowie tej szkoły stanowili przeważającą większość wśród uczestników protestu. O godzinie 10:25 ubrani na czarno manifestujący w trakcie „dużej przerwy” zgromadzili się na skwerze przed szkołą. Organizatory rozdali ulotki z hasłami nawołującymi do wycofania się rządu z opracowywanego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną.

- Spotykamy się dziś tutaj, ponieważ chcemy zaprotestować przeciwko opracowywanej w sejmie ustawie antyaborcyjnej. Uważamy, że ustawa ta uderza w godność i wolność kobiet. Jest bezsensowna, ponieważ jeśli chodzi o aborcję, to ustawa jej nie zlikwiduje a jedynie zepchnie do podziemia, przez co kobiety będą bardziej cierpiały – powiedziała nam organizatorka ostrołęckiego protestu. Emilia Kielak z II LO.

Następnie uczestnicy przemaszerowali pod Urząd Miasta. Podczas pikiety skandowano przez megafon hasła: „Moje ciało, moja broszka”, „Ciąża nie rząd, można usunąć”, „Kobieta to człowiek, nie inkubator”, „Kobiet prawa, nasza sprawa”. Po kilkunastu minutach postoju pod ratuszem, manifestujący zakończyli protest.

Podobną manifestację zapowiedzieli na dziś także działacze KOD-u z Ostrołęki. Protest ten ma, podobnie jak ten organizowany przez młodzież z II LO zakończyć się pod Urzędem Miasta. Kontrmanifestację zapowiedzieli również na dziś środowiska walczące o obronę życia poczętego,

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 517
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 154
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 276
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl