najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 758
link:
W związku z przypadającym na 4 grudnia świętem górników zwanym potocznie „Barbórką”, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 Kraina Misiów przygotowały wyjątkową akademię.

Do udziału w uroczystościach „barbórkowych” przedszkolaki z Krainy Misiów tradycyjnie już zaprosiły górników z kopalni żwiru znajdującej się w Borowcach pod Ostrołęką. To specjalnie dla swoich gości dzieci z dwóch grup przygotowały część artystyczną okraszoną piosenkami i wierszykami oraz przyśpiewkami wykonywanymi przez górników podczas tradycyjnej górniczej biesiady odbywającej się 4 grudnia.

Górnicy uczestniczący w uroczystościach opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali galowy strój wraz okazałym czako ozdobionym piórami adekwatnymi do wykonywanych przez danego górnika obowiązkami.

Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały swoim gościom gromkie „sto lat” oraz wręczyły upominki. Przedszkolaki wykorzystały także górników do wykonania pamiątkowych zdjęć. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z każdej z grup przedszkolnych.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 10.11.2017
Liczba odsłon: 73
Dodano: 09.10.2017
Liczba odsłon: 8 065
Dodano: 25.09.2017
Liczba odsłon: 3 263
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2017 by "TV-ostroleka.pl