najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 830
link:
11 listopada w całym kraju trwają uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Przedstawiciele ostrołęckiego samorządu wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miasta. Była to okazja nie tylko do manifestowania patriotyzmu, ale i do uhonorowania osób zasłużonych dla miasta.

Ostrołęckie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod obeliskiem poświęconym kolejarzom na osiedlu Stacja. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się nadzwyczajna uroczysta sesja Rady Miasta. Padły na niej ważne słowa.

- Spotykamy się by uczcić 11 listopada w sposób radosny, bo jest to bardzo radosne święto. Dziś już nikt nie zabroni nam rozmawiać w języku polskim ani prezentować dumę z naszych narodowych symboli. Współczesny patriotyzm to nie przelewanie krwi za Polskę, ale troska o małą ojczyznę, poszanowanie dla wolności i dla życia, to szanowanie wspólnego dobra - powiedział przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

Jedną z części uroczystej sesji Rady Miasta było wręczenie honorowych odznak za zasługi dla miasta Ostrołęki. Otrzymali je: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce, Energa Elektrownie Ostrołęka, kpt. Franciszek Chrostowski oraz Józef Głażewski.

- Ta prestiżowa odznaka cieszy, ale i zobowiązuje. Oprócz podstawowej działalności, staramy się w sposób pozytywny oddziaływać na sferę gospodarczą i społeczną najbliższego otoczenia, współpracując z samorządem i innymi podmiotami. W imieniu pracowników i zarządu serdecznie dziękuję, angażowanie się w życie publiczne niesie wiele satysfakcji i daje wiele radości. Tu żyjemy, mieszkamy, pracujemy. Do tutejszych szkół i przedszkoli uczęszczają nasze dzieci. Po prostu: Ostrołęka to nasze miasto - powiedziała Katarzyna Kamińska, wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 15.04.2018
Liczba odsłon: 72 882
Dodano: 25.03.2018
Liczba odsłon: 3 166
Dodano: 07.03.2018
Liczba odsłon: 6 039
Dodano: 26.02.2018
Liczba odsłon: 3 280
Dodano: 19.01.2018
Liczba odsłon: 12 397
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl