najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 932
link:
O uchwalonym właśnie przez Sejm RP przyszłorocznym budżecie mówił dziś podczas briefingu prasowego poseł Arkadiusz Czartoryski. Parlamentarzysta określił ustawę budżetową jako niezwykle korzystną dla Ostrołęki, bowiem znalazły się w niej środki finansowe na realizację kluczowych dla naszego miasta i regionu inwestycji.

- Ostrołęka ma swoją dość istotną cześć w uchwalonym przez Sejm RP budżecie na przyszły rok. Są w nim zapisane m.in. środki w wysokości 15 milionów złotych na most. Walczymy jeszcze o pozostałe środki, tak, by na przebudowę mostu nie przeznaczać funduszy z podatków od mieszkańców Ostrołęki. W przyszłorocznym budżecie jest cała kwota niezbędna na budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych w wysokości około 35 milionów złotych. Staramy się także o dodatkowe wsparcie finansowe na bieżące utrzymanie muzeum. Ruszamy również z drogą kolejową do Warszawy. W przyszłorocznym budżecie znalazły się środki w wysokości około 2 milionów złotych na prace projektowe. Najważniejsza jest jednak elektrownia. Wszystko na to wskazuje, że największy w tym momencie w Europie przetarg dotyczył będzie Ostrołęki. Na skalę naszego miasta, można powiedzieć, że od czasów powstania Ostrołęki w średniowieczu do dziś będzie to największa inwestycja. W dodatku w całości finansowana z pieniędzy zewnętrznych – mówił podczas briefingu poseł Czartoryski.

W rozmowie z dziennikarzami poseł Czartoryski odniósł się także do gorących wydarzeń z ostatniego posiedzenia sejmowego, do zarzutów opozycji na temat sposobu prowadzenia obrad i głosowań oraz do zarzutów wobec ograniczania wolności słowa.

Poseł Czartoryski wyraził także swoje zdanie na temat protestów mieszkańców gminy Rzekuń w sprawie poszerzenia granic Ostrołęki m.in. o tereny, na których znajdować się będzie nowa elektrownia.

- Ostrołęka, Rzekuń a także każda inna gmina z którą miasto sąsiaduje są ściśle ze sobą powiązanymi naczyniami. Rozwój większego z nich, rozwój Ostrołęki, wpływa korzystnie na każde z nich. Rozwój Ostrołęki służy sąsiadom. Jeśli ktoś buduje dom w sąsiedniej gminie, to często dlatego, że pracuje w Ostrołęce. W Ostrołęce powstaje duże centrum handlowe, które służy mieszkańcom sąsiednich gmin. Do ostrołęckich szkół chodzą uczniowie, którzy wywodzą się z gmin Rzekuń, Olszewo-Borki czy Goworowo. Mieszkańcy okolicznych gmin korzystają z basenu w Ostrołęce płacąc taką samą stawkę za bilet jak mieszkańcy naszego miasta. A czy mieszkańcy Rzekunia partycypowali w kosztach budowy obiektu? Nie. Został on w całości wybudowany z podatków płaconych przez mieszkańców Ostrołęki. Takich przykładów można mnożyć wiele. By móc zapewnić mieszkańcom region możliwość korzystania z takich rzeczy jak kino, basen, szkoły stadion Ostrołęka musi pozyskiwać nowe tereny, na których mogłyby powstawać firmy finansujące z podatków funkcjonowanie tych obiektów – mówił poseł Czartoryski.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 655
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 648
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 595
Dodano: 05.01.2020
Liczba odsłon: 2 330
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl