najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 512
link:
W środę, 15 marca odbyły się ostrołęckie obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgieskiej. Z tej okazji, jak co roku do naszego miasta zawitali przedstawiciele węgierskiej ambasady, by wspólnie z ostrołęckim samorządem oddać hołd generałowi Józefowi Bemowi.

W uroczystych obchodach święta Republiki Węgierskiej, które odbywały się dziś w Ostrołęce udział wziął m.in. dr Pál Attila Illés - sekretarz ds. politycznych Ambasady Węgier w Warszawie oraz przedstawiciele władz centralnych i samorządowych Ostrołęki. Uczestników uroczystości przywitały hymny obu państw.

Kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Bema złożyli m.in. dr Pál Attila Illés, prezydent Janusz Kotowski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Grabowskim oraz radnymi, Marcin Grabowski dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Krzysztof Mróz przewodniczący Rady Powiatu w Ostrołęce, poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół i innym instytucji miejskich, organizacji kombatanckich i stowarzyszeń.

Podczas uroczystości głos zabrał przedstawiciel ambasady węgierskiej, który w krótkich słowach przypomniał wspólną historię Polski i Węgier, wspomniał wspólne batalie o wolność i niepodległość oraz wspólnego bohatera obu narodów – generała Józefa Bema. O tym jak mocna jest przyjaźń polsko-węgierska mówił też prezydent Kotowski.

- Tylko Węgrzy mają swój dzień w Ostrołęce. My lubimy też inne narody, ale tylko Święto Węgier jest w Ostrołęce od wielu już lat uroczyście obchodzone – mówił podczas uroczystości Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki – Łączy nas historia, łączą nas też wspólne wartości, wartości chrześcijańskie, wartości narodowe, umiłowanie wolności i prawdy. Jeśli te najważniejsze sprawy łączą, to te drobne nieporozumienia, jak choćby ostatnio w Brukseli, gdzie nam za bardzo nie wyszło wspólne działanie, te błahe sprawy można pozytywnie jakoś rozwiązać – dodał Kotowski.

Po oficjalnej części uroczystości odbywającej się pod pomnikiem gen. Józefa Bema, uczestnicy zwiedzili wystawę związaną z wielkanocnymi obrzędami na Kurpiach przygotowaną przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 15.04.2018
Liczba odsłon: 46 929
Dodano: 25.03.2018
Liczba odsłon: 2 329
Dodano: 07.03.2018
Liczba odsłon: 4 965
Dodano: 26.02.2018
Liczba odsłon: 2 209
Dodano: 19.01.2018
Liczba odsłon: 11 851
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2018 by "TV-ostroleka.pl