najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (1,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 1 430
link:
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia. Społeczność uczniowska „trójki” wraz z dyrekcją i kadrą pedagogiczną zorganizowała z tej okazji uroczystą galę.

Obchody jubileuszu 100-lecia istnienia ostrołęckiej „trójki” rozpoczęły się dziś od nabożeństwa i apelu zorganizowanego przez społeczność szkolną. Do udziału w uroczystościach zaproszono przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, duchowieństwa, kuratorium oświaty, dyrekcje innych szkół i placówek oraz organizacji i instytucji z którym szkoła na co dzień współpracuje.

Rozpoczynając apel obecny dyrektor Marek Wółkowski przypomniał zgromadzonym na sali trudną misję dr Józefa Psarskiego i grupy kolejarzy przy tworzeniu szkoły, wspomniał czasy z okresu obu wojen, niezwykle istotnej wówczas roli szkoły dla miasta i osiedla oraz przypomniał dokonania oraz zasługi wszystkich osób zarządzających szkołą. Następnie przyszła kolej na życzenia ze strony zaproszonych gości. Każdy z życzliwością wypowiadał się zarówno o „stulatce” jak i o jej obecnych i byłych nauczycielach oraz dyrekcji.

Po części oficjalnej przyszła pora na występ artystyczny przygotowany przez uczniów „trójki”. W ramach obchodów stulecia, na najbliższą sobotę, 20 maja zaplanowano spotkanie z absolwentami, które także uatrakcyjni ciekawa akademia w wykonaniu obecnych wychowanków szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 3 została założona przez dr. Józefa Psarskiego i grupę kolejarzy w 1916 r. Praca patriotyczno - wychowawcza od momentu powstania oparta jest na słowach obecnego patrona szkoły Adama Mickiewicza "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem. Polska jest Polską a Polak Polakiem".

Przez cały okres swojej działalności SP nr 3 kształtowała wśród społeczności szkolnej wartości patriotyczne, które w okresie walki o wolność i niepodległość były sprawdzianem dla uczniów, nauczycieli, rodziców. Przykładem na to są wychowankowie walczący na różnych frontach między innymi pułkownik RAF Stanisław Grodzicki, oraz nauczyciele nauczający dzieci i młodzież na tajnych kompletach podczas II wojny światowej. Wielu absolwentów szkoły godnie ją reprezentuje, aktywnie uczestnicząc w życiu Ostrołęki przyczyniając się do jej rozwoju. Wśród nich są: lekarze, prawnicy, inżynierowie, nauczyciele, kolejarze, przedsiębiorcy, oraz ludzie wykonujący inne zawody. Cechuje ich duże zaangażowanie w działalność społeczną.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z uroczystej gali przygotowanej na stulecie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 15.04.2018
Liczba odsłon: 46 563
Dodano: 25.03.2018
Liczba odsłon: 2 324
Dodano: 07.03.2018
Liczba odsłon: 4 959
Dodano: 26.02.2018
Liczba odsłon: 2 197
Dodano: 19.01.2018
Liczba odsłon: 11 847
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2018 by "TV-ostroleka.pl