najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 626
link:
Niecodzienną formę przybrały dzisiejsze obrady samorządu powiatowego. Wszystko to za sprawą strojów w jakich przybył na obrady starosta, przewodniczący Rady Powiatu oraz wiceprzewodnicząca, której dodatkowo towarzyszył małżonek. Cała czwórka miała na sobie galowe stroje kurpiowskie.

Już na samym początku posiedzenia wyjaśniło się, dlaczego prezydium Rady Powiatu i starosta ubrali się w tradycyjne, galowe stroje kurpiowskie. Wszystko to za sprawą odbywającego się w miniony weekend w Kadzidle Wesela Kurpiowskiego oraz okrągłej rocznicy ślubu Anny Śniadach – wiceprzewodniczącej Rady Powiatu. Dokładnie 15 lat temu państwo Śniadach wypowiedzieli sakramentalne „tak” podczas Wesela Kurpiowskiego. Byli pierwszą w historii tego kulturalnego wydarzenia „autentyczną” parą młodą.

W 15-tą rocznicę ślubu Rada Powiatu na czele z przewodniczącym Krzysztofem Mrozem i starostą ostrołęckim Stanisławem Kubłem, złożyła jubilatom najserdeczniejsze życzenia.

Po tym „weselnym” wstępie przyszła pora na dużo bardziej przyziemne sprawy i realizację porządku obrad. Podczas sesji p.o. komendanta miejskiego policji w Ostrołęce, nadkomisarz Krzysztof Szymański zapoznał radnych ze sprawozdaniem z rocznej działalności podległej mu jednostki. Omówiono najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie powiatu, sposobami na „walkę” z piratami drogowymi oraz możliwościami dostosowania ograniczeń prędkości w konkretnych miejscach na terenie kilku gmin.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wideo z obrad XXXIII sesji Rady Powiatu w Ostrołęce.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 517
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 154
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 276
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl