najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 589
link:
W parafii pw. św. Wawrzyńca w Kleczkowie oraz na lokalnym cmentarzu parafialnym odbyła się druga część uroczystości w hołdzie majorowi Stefanowi Kleczkowskiemu, urodzonemu 100 lat temu członkowi legendarnych dywizjonów 302 i 303.

100 lat temu na świat przyszedł major pilot Stefan Kleczkowski, bohater Ojczyzny i członek legendarnych dywizjonów 302 i 303, uczestnik drugiej wojny światowej. Po śmierci spoczął na cmentarzu w Kleczkowie (gm. Troszyn), a w niedzielę 3 września 2017 roku odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne ku jego czci organizowane przez Mazowieckie Inicjatywy Społeczne oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

- Przeżywamy niezwykłą uroczystość, 100. rocznicę urodzin majora Stefana Kleczkowskiego. Chcemy oddać mu hołd, modlić się o jego zbawienie, a jednocześnie dziękować za dar jego życia. To już 100 lat od jego przyjścia na świat, ale zostawił po sobie piękną kartę życia. Jest dla nas wzorem, jest dla nas bohaterem. Uczy nas jak powinniśmy bronić wyższych wartości - mówił ks. Dariusz Lenczewski, proboszcz kleczkowskiej parafii. Podczas mszy świętej sylwetkę majora Kleczkowskiego przybliżył przedstawiciel stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne Mariusz Mierzejewski.

Jednym z organizatorów uroczystości poświęconych pamięci majora Stefana Kleczkowskiego był powiat ostrołęcki na czele ze starostą Stanisławem Kubłem. Po mszy świętej podkreślił on, że cenna jest każda inicjatywa upamiętniająca bohaterów naszego regionu.

- Wrzesień to czas pamięci i czci bohaterów, którzy walczyli na różnych frontach w drugiej wojnie światowej, jednym z tych bohaterów był major Stefan Kleczkowski. Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację obchodów 100. rocznicy urodzin naszego bohatera, bohatera tej ziemi. Chciałem podziękować wszystkim stowarzyszeniom, a szczególnie Mazowieckim Inicjatywom Społecznym. Dziękuję także kombatantom, pocztom sztandarowym, mieszkańcom Kleczkowa i gminy Troszyn, a także rodzinie pana Stefana Kleczkowskiego - mówił starosta ostrołęcki.

Po mszy świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kleczkowie odbył się koncert orkiestry reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, a następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz, gdzie delegacje złożyły wieńce na grobie śp. Stefana Kleczkowskiego.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 589
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 182
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 316
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl