najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 4 357
link:

Ósma edycja Festiwalu Teatralnego InQbator rozpocznie się już w przyszły czwartek. Ostrołęka na trzy dni stanie się mazowiecką ostoją Melpomeny.

W siedzibie Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ostrołęki odbyło się dziś spotkanie poświęcone nadchodzącemu wydarzeniu, które od kilku lat na dobre zdominowało kulturalny schyłek lata w naszym mieście. Podczas konferencji prasowej organizatorzy imprezy zaprezentowali dziennikarzom zarówno ogólną koncepcję tegorocznego Festiwalu, jego program i wydarzenia towarzyszące.

Jak podkreślił wiceprezydent Grzegorz Płocha, InQbator objął swoim patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który też wsparł festiwal finansowo. Nad merytoryczną stroną wydarzenia czuwa Mazowiecki Instytut Kultury, a doskonałą współpracę w tym zakresie z OCK podkreśliła dyrektor Instytutu Beata Polaczyńska. Z programem oraz ciekawostkami tegorocznej edycji zapoznali dziennikarzy dyrektor Festiwalu Magdalena Chabros, Bogdan Piątkowski i Aleksandra Kowalewska.

W tym roku imprezie będzie towarzyszyło wiele nowości, między innymi warsztaty tańca z udziałem członków Zespołu Tańca Ludowego „Ostrołęka” i warsztaty pisania recenzji teatralnych. Będą także liczne konkursy dla widzów. Jak zwykle oprócz najlepszych polskich teatrów tańca i ruchu wystąpią w Ostrołęce goście z zagranicy, m.in. z Portugalii i Ukrainy. Warto zatem już zarezerwować sobie trzy wieczory na spotkanie z teatrem w przyszłym tygodniu. Zapraszamy!

Festiwal Teatralny InQbator

14 -16 września 2017 r. | Ostrołęka

– Pantomima to sztuka poza słowami, nie bez słów – powiedział wybitny mim i zarazem wieloletni gość Festiwalu w Ostrołęce, Bartłomiej Ostapczuk. Siedem dotychczasowych edycji udowodniło, że sztuka poza słowami jest bardzo potrzebna. Od 14 do 16 września w Ostrołęce znów pojawią się aktorzy m.in. z Portugalii, Ukrainy i Polski. Będą bawić, wzruszać, niepokoić i zaskakiwać. Rusza 8. edycja Festiwalu Teatralnego InQbator.

To już ósme spotkanie publiczności ostrołęckiej z twórcami teatru poza słowami. Przez te lata Festiwal stworzył wierną publiczność, która towarzyszy mu na ulicach i w salach teatralnych oraz włącza się w działania artystyczne.

W tym roku znowu wybierzemy się w podróż artystyczną spektakli nieoczywistych, wizualnych, pobudzających wyobraźnię i zachęcających do rozmów o sztuce. Zaprosiliśmy teatry repertuarowe, alternatywne, uliczne, poszukujące i te dopiero początkujące. Aktorzy zaprezentują ciekawą ofertę teatralną, bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej – nierzadko komentującą współczesną rzeczywistość i pobudzającą do refleksji.

Gośćmi tegorocznego InQbatora będą m.in. GATO SA Company (Portugalia), Teatr Klinika Lalek, Teatr Porywacze Ciał, Kijowski Teatr Uliczny (Ukraina), Wrocławski Teatr Pantomimy, ale także Teatr Academia, Fundacja Sztuka Ciała i Fundacja Artystyczna Perform.

Szczególnie zapraszamy na spektakl Insomnia, który zostanie stworzony podczas Festiwalu w wyniku wspólnej pracy Teatru Academia i Fundacji Artystycznej Perform, z udziałem młodzieży ostrołęckiej. To unikatowy w naszym zabieganym świecie przykład współpracy.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 387
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 334
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 291
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl