najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 12 029
link:
Żołnierze z Inowrocławia pracują nad budową przeprawy tymczasowej przez rzekę Narew w Ostrołęce. Montowane są już coraz większe elementy, a most nabiera realnych kształtów. Zobacz zdjęcia i wideo.

Ponad trzydziestu żołnierzy z 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, którzy specjalizują się w budowie mostów przyjechało do Ostrołęki, by zmontować zastępczą przeprawę przez Narew. Posłuży ona kierowcom samochodów ciężarowych na czas remontu i przebudowy starego mostu.

Most będzie się składał z dwóch pasów ruchu o długości 120 metrów każdy. Aby jedna część powstała trzeba ją złożyć z czterdziestu trzymetrowych elementów. Jak przyznaje kpt. Łukasz Kowalik, to najdłuższa konstrukcja z jaką przyszło im się zmierzyć. Każdy element jest przenoszony na miejsce z pomocą dźwigu, a następnie ręcznie skręcany. Transport elementów składowych będzie trwał do około 20 października.

Kapitan Łukasz Kowalik, który zarządza pracami żołnierzy chwali świetną organizację oraz przygotowanie pod budowę. Zaznacza również, że jeśli pogoda pozwoli, prace zakończą się przed planowaną datą 20 listopada.

2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny to doświadczona jednostka. Żołnierze pracowali między innymi przy montażu mostów wykorzystywanych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Specjalizują się w konstrukcjach drewnianych, pontonowych a także metalowych – nisko- i wysokowodnych.

Montaż mostu tymczasowego w Ostrołęce to dla żołnierzy dodatkowe ćwiczenia praktyczne, które pozwalają im przygotować się do działań na nowym terenie.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl