Rzekuńska Szybka Dycha. Pobiegli na 10 kilometrów

427 wyświetleń • 23 czerwca 2019

TV Ostrołęka
Rzekuńska Szybka Dycha po raz pierwszy wyruszyła na trasę podostrołęckiej miejscowości. W Rzekuniu biegali i ci młodsi i trochę starsi. W głównym biegu zwyciężyli reprezentanci Białegostoku i Warszawy. Pobiegło blisko 150 uczestników.

Rzekuńska Szybka Dycha to pomysł Przemysława Dąbrowskiego, a wykonanie - Rzekunianki Rzekuń i miejscowego Urzędu Gminy. Sam biegacz również miał wydatny udział w biegu - tym razem nie jako zawodnik, a pilot - na motocyklu.

Do Rzekunia zjechali się biegacze z całej Polski, także ci, których pod szkoleniową opieką ma wspomniany już Dąbrowski. W rywalizacji panów wygrał Andrzej Leończuk z Białegostoku z czasem 00:32.13, kolejne miejsca na podium należały do Bogusława Andrzejuka z Białegostoku i Damiana Świedzewskiego z Dzbenina.

Wśród pań wygrała Diana Dawidziuk-Gosk z Warszawy, jej czas to 00:38.17. Druga była Paulina Szarzyńska ze Świebodzic, a trzecia - Julita Bielawiec z Białegostoku.

W rywalizacji drużynowej zgodnie z przewidywaniami wygrała ekipa Agro-Metal Ostrołęka/Dąbrowski Team.