najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 358
link:
Kolejny krok do budowy tężni solankowej w Rzekuniu wykonany. Dziś wójt gminy Bartosz Podolak i wicemarszałek Ewa Orzełowska podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji przez samorząd województwa mazowieckiego kwotą 1,8 miliona złotych. Swój wkład w budowę tężni ma też miasto Ostrołęka, finansowe wsparcie deklaruje starosta ostrołęcki.

Spotkanie, podczas którego podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji budowy tężni solankowej odbyło się w piątek, 13 września. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego - Ewa Janina Orzełowska, wójt gminy Rzekuń ? Bartosz Podolak, Stanisław Kubeł ? starosta ostrołęcki, Maciej Kleczkowski ? wiceprezydent Ostrołęki, wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu ostrołęckiego, radni z Gminy Rzekuń oraz przedstawiciele rzekuńskich sołectw.

Tężnia solankowa powstać ma w pobliżu kościoła w Rzekuniu. Całość inwestycji opiewać będzie na kwotę około 3 milionów złotych. Dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego wynosi 1,8 miliona złotych, kwotą 250 tysięcy zadanie to wsparł samorząd Ostrołęki. Swoją cegiełkę ? nie mniejszą niż miasto ? zadeklarował także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Z tężni solankowej korzystać będzie nie tylko licząca około 10 tysięcy społeczność gminy Rzekuń, ale też mieszkańcy Ostrołęki oraz sąsiednich gmin. To duża szansa do powstania nowej ścieżki rozwoju gminy w oparciu o turystykę.

- Przyznam szczerze, że wam zazdroszczę ? mówiła podczas uroczystości wicemarszałek Orzełowska ? Zazdroszczę wam, że będziecie mieli tężnię. Mam nadzieję, że będę mogła tu przyjechać i odpocząć. Decydując się na przekazanie (gminie Rzekuń ? przyp. red.) środków pochodzących z budżetu województwa, chcieliśmy dać impulsy prorozwojowe. I ten projekt świetnie się w tę inicjatywę wpisuje ? podsumowała wicemarszałek.

Na budowie tężni solankowej samorząd gminy nie poprzestaje. O ambitnych planach inwestycji w turystykę i rekreację jeszcze w obecnej kadencji mówił podczas dzisiejszego spotkania wójt Rzekunia Bartosz Podolak.

- Obecnie trwają rozmowy z prezydentem Ostrołęki dotyczące połączenia miasta i gminy Rzekuń ścieżką pieszo-rowerową, tzw. ?czarną dróżką? - mówił wójt Podolak -  Chcielibyśmy, żeby obok tężni powstała fontanna gejzerowa i przestrzeń rekreacyjna dla dzieci, dla osób starszych, tak żeby można było usiąść i odpocząć, ale przede wszystkim skorzystać z walorów tężni solankowej ? dodał wójt.

W planach jest także budowa tzw. ?pumptracku?, ścieżki rowerowej od Rzekunia do Czarnowca i dalej do Dzbenina, miejscowości Korczaki i Kamianki. Przy realizacji tych inwestycji rzekuński włodarz będzie sięgał nie tylko do gminnej kasy, ale także chce zwrócić się o wsparcie do samorządu województwa, powiatu czy do sąsiadującej z Rzekuniem Ostrołęki.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl