najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 307
link:
Dziś w Ostrołęce odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Wzorem swoich kolegów z innych miast w całej Polsce, uczniowie kilku ostrołęckich szkół spotkali się na wiecu poparcia dla postulatów wprowadzenia ?klimatycznego stanu wyjątkowego?.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się przed siedzibą Punktu Informacji Europejskiej EuropeDirect przy ulicy Staszica. Do akcji protestacyjnej przyłączyła się młodzież z kilku ostrołęckich szkół. Podobne protesty odbyły się dziś w wielu miastach w całej Polsce.

O godzinie 10:00 w wyznaczonym miejscu pojawili się uczestnicy przynosząc ze sobą transparenty z hasłami proekologicznymi.

Strajk rozpoczął się od odczytania postulatów skierowanych do polityków i polskiego rządu o podjęcie stanowczych działań w kwestii ochrony środowiska naturalnego. Hasła wypowiadane przez uczestników protestu dotyczyły m.in. wprowadzenia ?klimatycznego stanu wyjątkowego?, odejścia od energetyki opartej o węgiel, wdrożenia planów ograniczających emisję szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych czy wprowadzenia obowiązkowej edukacji ekologicznej.

Kolejnym etapem strajku była dowolna forma wyrażenia protestu ? młodzież z Ostrołęki postawiła na swego rodzaju protest song. Utwór zatytułowany ?Piosenka? autorstwa Krzysztof Kamila Baczyńskiego zaprezentowała Natalia Sadocha.

Jednym z elementów dzisiejszej akcji była debata na tematy związane z hasłami widniejącymi na transparentach.

Młodzież uczestnicząca w strajku mogła też zostawić po sobie ślad w postaci wpisów na tablicach z hasłami i deklaracjami podjęcia działań w obronie klimatu.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl