najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 380
link:

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się dziś uroczysta gala z okazji 25-lecia istnienia Ostrołęckiego Klubu Amazonek. Były wspomnienia, życzenia i podsumowanie działalności. Uroczystość miała wyjątkową oprawę muzyczną, którą zapewniła grupa gospel.

 
Uroczysta gala z okazji 25-lecia istnienia Ostrołęckiego Klubu Amazonek odbyła się w sobotę, 21 września. Obchody jubileuszu powołania do życia klubu skupiającego kobiety po mastektomii i zmagające się z nowotworem piersi były okazją do podsumowania działalności i podziękowania wszystkim ty, którzy na przestrzeni ćwierć wieku angażowali się w pomoc członkiniom i ich rodzinom. Spotkanie rozpoczęto od uroczystego odśpiewania hymnu Amazonek.
 
Trudne początki i wieloletni rozwój klubu przypomniał jeden z założycieli i pomysłodawców – dr Włodzimierz Kucharski. Następnie uczestnikom spotkania zaprezentowano historię klubu, jego dokonania, organizowane corocznie akcje i spotkania. Upominkami obdarowani zostali założyciele klubu – dr Włodzimierz Kucharski, Barbara Tryniszewska i Zofia Tercjak, przewodniczące działające na przestrzeni 25 lat – Regina Kowalczyk, Wanda Białczak, Anna Stolarczyk, Ewa Mielnicka, Krystyna Chełchowska, Barbara Tryniszewska oraz członkinie, które swoim zaangażowaniem przyczyniały się do licznych sukcesów organizacji.
 
Po wręczeniu podziękowań głos oddano przedstawicielom władz miasta, powiatu, sejmiku województwa oraz dyrekcji szpitala. W słowach skierowanych do Amazonek mówcy zgodnie przyznali, że nowotwór jest niezwykle trudną chorobą, z którą trudno jest podjąć walkę.
 
- Miałem tę przyjemność was poznać i wiem ile w was jest siły, energii i radości – mówił do Amazonek Jakub Frydryk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki – Jesteście takimi aniołami. W sytuacjach, kiedy innym brakuje już nadziei, wy wtedy stajecie i pomagacie. Życzę wam wszystkiego dobrego i dalej trzymam za was kciuki – dodał Frydryk.
 
Uroczystą galę z okazji jubileuszu Amazonek uświetniła swoim występem zespół Bliżej, wykonujący muzykę gospel.
 

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl