najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 1 508
link:
Doroczne święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich za nami. Od kilku już lat stałym punktem programu jest uroczyste ślubowanie składane przez uczniów I klas mundurowych. Święto pułkowe to też okazja do wręczenia odznaczeń państwowych, pułkowych i podziękowań.

Święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich odbyło się w niedzielę 22 września. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji poległych w walkach obronnych żołnierzy 5 Pułku. Oficjalna część święta pułkowego przeprowadzona z wojskowym ceremoniałem odbyła się na placu przed pomnikom poświęconym ?Zasławczykom?.

Podczas uroczystości, wzorem lat poprzednich, uczniowie klas I o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 złożyli ślubowanie. Tradycyjnie też było wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz podziękowań za zaangażowanie przy kultywowaniu pamięci o 5. Pułku i żołnierzach walczących w obronie Ojczyzny.

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju uhonorowany został Dariusz Olech. Joanna Augustynika i Marian Szymczyk otrzymali Brązowy Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznakami pamiątkowymi Krajowego Koła Weteranów Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich uhonorowani zostali: Przedszkole Miejskie nr 5 z oddziałami integracyjnymi, gen. bryg. Norbert Iwanowski, ks. Tomasz Zaczkiewicz, Tadeusz Żebrowski, Anna Bałdyga, kpt. Marcin Markiewicz, Walentyna Kornijczuk, Walenty Pańkowski.

W uroczystościach udział wzięła m.in. delegacja samorządowców z Zasławia. Po części oficjalnej, złożeniu kwiatów pod pomnikiem i odczytaniu apelu pamięci odbył się piknik i spotkanie ?Czterech Pokoleń Polaków

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl