najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 513
link:
Od kilku lat muzyka gospel na dobre zadamawia się w polskiej kulturze. Z jej niepowtarzalnym brzmieniem mogli dziś zapoznać się wierni uczestniczący w nabożeństwie w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Ze swoim programem artystycznym w stylu gospel wystąpił zespół Bliżej.


Podczas niedzielnego, kameralnego występu w kościele na osiedlu Centrum grupa Bliżej zaprezentowała kilka utworów o tematyce sakralnej zaaranżowanych w coraz popularniejszym w naszym kraju stylu gospel. Grupie wokalnej występującej pod kierownictwem Bożeny Harasimowicz-Pęzy akompaniował zespół w składzie: Grzegorz Kozłowski - gitara akustyczna, Krzysztof Lewandowski - gitara basowa, Robert Mierzejewski - instrumenty perkusyjne. Za realizację dźwięku odpowiadał Mateusz Grzybowski.

Czym jest gospel?

Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański. Pochodząca z języka staroangielskiego nazwa gospel oznacza dobrą nowinę (ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z negro spirituals i często jest wspólnie określany jako spiritual & gospel. Także jazz ma swoją genezę w tej muzyce. W Polsce gospel rozwija się od kilku lat.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl