najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 436
link:
Ratownicy z ostrołęckiego Meditransu mają od dziś do dyspozycji cztery nowe karetki. To nowoczesne mercedesy wyposażone w niezbędny do ratowania ludzkiego życia i zdrowia sprzęt. Nowe karetki to lepszy standard usług, na czym skorzystają przede wszystkim pacjenci.

Uroczyste przekazanie nowych karetek dla SPZOZ Meditrans Ostrołęka odbyło się w poniedziałek, 23 września w głównej siedzibie spółki należącej do samorządu województwa mazowieckiego. Zakup czterech mercedesów z najnowocześniejszym wyposażeniem ratującym życie i zdrowie pacjentów w znacznej części sfinansowany został z budżetu urzędu marszałkowskiego. Łączny koszt to ponad 2,4 miliona złotych. Dofinansowanie przekazane przez marszałka to około 2,29 mln, 159 tysięcy to kwota zabezpieczona przez Meditrans Ostrołęka.

- To jest inwestycja w zdrowie naszych pacjentów ? mówiła podczas spotkania Elżbieta Lanc, wicemarszałek województwa mazowieckiego ? To są inwestycje które są najważniejsze. Możemy budować szkoły, możemy budować drogi, możemy dbać o obszar edukacji, bezpieczeństwa, ale tak naprawdę zdrowie jest najważniejsze ? dodała wicemarszałek.

Nowe karetki już dziś trafiły do ?służby?. Obsługiwały będą teren czterech powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego i przasnyskiego. Na jeden powiat trafi jedna karetka, w której dyżur pełnił będzie pełen skład ratowników dowodzony przez lekarza specjalistę (medycyny ratunkowej, anestezjologa lub ortopedę).

- W praktyce przekazanie nowych karetek oznacza, że będziemy w stanie świadczyć jeszcze wyższy standard usług, na czym na pewno skorzystają pacjenci ? powiedział Mirosław Dąbkowski, dyrektor ostrołęckiego Meditransu ? Oczywiście mamy na wyposażeniu odpowiednią ilość karetek, jednak z reguły są to kilkuletnie pojazdy, których przebiegi sięgają kilkuset tysięcy kilometrów ? dodał Dąbkowski.

Przekazane dziś auta to wyposażone w trzylitrowe silniki wysokoprężne mercedesy, spełniające rygorystyczne kryteria, posiadające na swoim wyposażeniu m.in. nowoczesne defibrylatory, urządzenia monitorujące funkcje życiowe i pozwalające na zapewnienie pacjentowi właściwej opieki podczas transportu do szpitala.

Nowe karetki uroczyście poświęcił ks. infułat Zygmunt Żukowski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego, nazywając je ?małymi szpitalikami?.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl