najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 267
link:
W niedzielę 29 września w Myszyńcu odbyły się uroczystości wmurowania w pomnik poświęcony pamięci polskich żołnierzy (AK-WiN-NZW) urny z ziemią z "Łączki" Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Uroczystości miały podniosły charakter - odbywały się z asystą wojskową.

Wszystkich gości przywitali gospodarze uroczystości - burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk i starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Gościem honorowym wydarzenia był prof. Krzysztof Szwagrzyk - wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Rozpoczęło się od mszy świętej, a następnie wszyscy zgromadzeni przeszli przed pomnik przy Placu Wolności.

- Powinniśmy sobie zadać pytanie - czym "Łączka" jest dla nas, Polaków? To jest święta ziemia, przemoczona krwią polskich bohaterów. "Łączka" to także, a może przede wszystkim, zwycięstwo dobra i prawdy nad złem i fałszem, zwycięstwo ofiar nad oprawcami - mówił prof. Szwagrzyk.

Urna trafiła w honorowe miejsce, po czym odczytano apel pamięci, a żołnierze uczcili pamięć poległych salwą honorową. Warto podkreślić, że specjalnie na tę okazję na pobliskim budynku wykonano mural patriotyczny, o którym już wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl