najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 435
link:
MC Quintet ? jazzowa grupa na czele z Mateuszem Cwalińskim zaprezentowała wczoraj w Galerii Ostrołęka szlagiery powojennej Warszawy. Nastrojowy koncert przeniósł uczestników do lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

Przed ostrołęcką publicznością zgromadzoną w Galerii Ostrołęka zaprezentował się poszerzony skład jazzowego zespołu MC Kwadrat, którego liderem i twórcą jest Mateusz Cwaliński. Podczas sobotniego koncertu muzycy zaprezentowali najpopularniejsze utwory grywane na ulicach powojennej Warszawy przez ówczesne kapele podwórkowe.

Usłyszeć można było m.in. takie szlagiery jak ?Bal na Gnojnej?, ?Apaszem Stasiek był? czy ?Zimny drań?.

- Pomysł na tego typu koncert wywodzi się z Olsztyńskiej Biblioteki Multimedialnej. Tam zrobiliśmy to w ramach projektu ?Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego?. Ponadto do tych utworów mam bardzo duży sentyment, zapoznał mnie z nimi mój ojciec ? powiedział nam chwilę przed koncertem Mateusz Cwaliński, lider grupy.

Jak udało nam się dowiedzieć, artyści z jazzowej grupy MC Kwadrat planują wydanie studyjnej płyty, na której mogłyby się znaleźć utwory prezentowane obecnie podczas kameralnych koncertów

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl