najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 650
link:

Szef Orlenu Daniel Obajtek odwiedził dziś budowę szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Na plac budowy przyjechały już pierwsze moduły, z których składał będzie się szpital. Przekazanie szpitala do użytkowania zaplanowane jest do 20 grudnia br.

 

Przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś na placu budowy pojawiły się pierwsze moduły (kontenery). Przyjechał też szef PKN Orlen Daniel Obajtek. Za miesiąc w szpitalu tymczasowym mogą znaleźć się pierwsi pacjenci.

 

Idą prace pełną parą. To co, jest tu wykonane to około 50 procent zaawansowania. Moduły już przyjeżdżają, w ciągu 12 dni są moduły połączone, to będzie 170 modułów i po połączeniu oczywiście jesteśmy przygotowani jeżeli chodzi o wyposażenie, w łóżka, respiratory, kardiomonitory. Planujemy ten szpital przekazać 20 grudnia do użytkowania panu dyrektorowi, ale również będziemy pomagać w rekrutacji personelu, bo to jest bardzo trudne. Jeżeli ktoś ma możliwości, to zapraszamy go do pracy - powiedział Daniel Obajtek, prezes Orlenu, dziękując wszystkim zaangażowanym w powstanie szpitala, w szczególności Energa SA.

 

- Nie ukrywam, że od początku byłem orędownikiem sytuacji, żeby ten szpital powstał w tym miejscu - powiedział z kolei dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski. - Może nie widzimy spektakularnych rzeczy, ale ja z okna obserwuję plac budowy i on tętni życiem, prac jest bardzo dużo wykonywanych, jestem pełen podziwu dla tych, którzy wykonują swoją pracę.


Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl