najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (4,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 2 512
link:
W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości najprawdopodobniej otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Zobacz jak będą wyglądały muzealne sale i ekspozycje. Mamy wizualizację i animację wideo.

Na mocy umowy podpisanej pomiędzy samorządem Ostrołęki a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych przekazane zostanie łącznie 35 milionów złotych. Prace na dobre rozpoczną się po wszelkich rozstrzygnięciach przetargowych.

W budynku głównym muzeum zaplanowano wystawę stałą. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na projekt i stworzenie ekspozycji. Na jednym ze spacerniaków przygotowana zostanie sala projekcyjna. W planach jest także odtworzenie ziemianki lub bunkru partyzanckiego. Administracja, czytelnia i sale edukacyjne będą w nowym budynku, który powstanie na dziedzińcu. Na tyłach muzeum przygotowane zostaną miejsca parkingowe.

Jednym z ciekawszych elementów stanowiących integralną część muzeum będzie pomnik Żołnierzy Wyklętych w postaci tzw słupów pamięci. Na murach okalających muzeum już teraz powstają murale o tematyce związanej z walkami niepodległościowymi. Muzeum Żołnierzy Wyklętych będzie na wskroś nowoczesne – w planach ujęte zostaną najnowsze technologie multimedialne, takie jak choćby prezentacje 3D.

Zobacz animację wideo i najnowsze wizualizacje muzeum.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 19.05.2019
Liczba odsłon: 94
Dodano: 10.05.2019
Liczba odsłon: 35
Dodano: 29.04.2019
Liczba odsłon: 109
Dodano: 14.04.2019
Liczba odsłon: 52
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2019 by "TV-ostroleka.pl