Młodzież Korony po pierwszych wiosennych starciach

564 wyświetleń • 18 marca 2016

TV Ostrołęka
Grupy młodzieżowe Korony Ostrołęka wznowiły mecze ligowe w sezonie 2015/16. Bardzo dobrą wiosenną inaugurację zaliczyli juniorzy, którzy pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Na szczeblu wojewódzkim zadebiutowali także trampkarze.

Korona pojechała do Płocka na mecz z Wisłą z chęcią zdobycia pierwszych wiosennych punktów. Już w 28. minucie nasi piłkarze wyszli na prowadzenie. Rzut wolny z szesnastego metra wykonywał Kacper Szurnicki, piłka odbiła się od jednego z zawodników Wisły i leciała w kierunku bramki, gdzie dopadł do niej Piotr Przytuła, kierując ją do siatki. W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić straty, lecz w 68. minucie było już 2:0 dla Korony po trafieniu Artura Muchina. Gospodarzy stać było na gola kontaktowego, którego autorem był Jakub Jankowski. Na więcej niebiesko-żółci nie pozwolili i wrócili do Ostrołęki z trzema punktami.

W mazowieckiej lidze trampkarzy zadebiutowali gracze Korony z rocznika 2002. Podopieczni Jacka Ćwieka na własnym boisku mierzyli się z faworyzowanym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz rozpoczął się od ataków gości, nowodworzanie zapomnieli jednak o defensywie i już w 10. minucie Korona wyszła na prowadzenie po golu Patryka Gumowskiego. W drugiej połowie Świt wzmógł ataki i zdołał doprowadzić do remisu po bramce Patyka Mielniczuka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, który bardziej ucieszył z pewnością ostrołęckich piłkarzy.