najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 613
link:
W przyszłym miesiącu do naszego miasta może zawitać impreza z cyklu Holi Festival Poland, czyli popularny festiwal kolorów. Zabawy przy muzyce z kolorowymi proszkami holi robią furorę na całym świecie i są imprezami towarzyszącymi nawet największych imprez.

Reguły zabawy są proste - uczestnicy otrzymują kolorowe proszki holi, które wyrzucają później w powietrze. Pył opada, pozostawiając różnokolorowe ślady na ich ciałach i ubraniach. Jeżeli dołożymy do tego dobrą muzykę - dobra zabawa gwarantowana. Co ciekawe, święto kolorów zrodziło się w kulturze hinduistycznej i to stamtąd pochodzi nazwa "holi".

Oznacza ona hinduistyczne święto radości i wiosny. Nazywane jest również Festiwalem Kolorów i kojarzone z kolorowymi farbami do obrzucania przyjaciół. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Podczas karnawału kolorów obrzucają się kolorowymi farbami. Co ciekawe, w trakcie święta odwiedzają także swoich wrogów, by wybaczyć im i prosić o wybaczenie za dotychczasowe winy, zapominając tym samym wyrządzone krzywdy.

Kultura holi przeniosła się także do Europy, jako celebracja wiosennej radości. Organizatorzy Holi Festival Poland ogłosili już listę miast, w jakich ma odbyć się festiwal. Na mapie nie brakuje także Ostrołęki - powstało już nawet wydarzenie na facebooku, do którego dołączyło 1,5 tysiąca osób. Prawie drugie tyle obserwuje wydarzenie, a wśród zaproszonych jest 16 tysięcy potencjalnych uczestników. Nie znamy jeszcze jednak dokładnej daty festiwalu - organizatorzy zapewniają, że terminarz imprez ogłoszą w najbliższym czasie.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 15.04.2018
Liczba odsłon: 7 256
Dodano: 25.03.2018
Liczba odsłon: 1 580
Dodano: 07.03.2018
Liczba odsłon: 4 175
Dodano: 26.02.2018
Liczba odsłon: 911
Dodano: 19.01.2018
Liczba odsłon: 11 176
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2018 by "TV-ostroleka.pl