60 goli na 60-lecie ostrołęckiej elektrowni

393 wyświetleń • 11 czerwca 2016

TV Ostrołęka
Taki tytuł nosił turniej piłkarski, jaki został zorganizowany 11 czerwca na orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrołęce przez Grupę Energa. Zmagania dzieci pracowników ostrołęckich spółek Grupy Energa i spółki Azymut były niezwykle emocjonujące.

Turniej był oczywiście elementem obchodów 60-lecia elektrowni w Ostrołęce, które trwają od maja do końca września. Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a dziś kolejne wielkie emocje czekały nas przy Szkole Podstawowej nr 6. Jak zaznacza Adam Galanek - wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka - świętowanie poprzez sport to świadoma strategia Grupy Energa.

- Zorganizowaliśmy turniej piłki nożnej wraz z możliwością zabawy dla najmłodszych uczestników po to, by wspólnie radować się z okrągłego jubileuszu naszej firmy - zaznacza Galanek - Jak sama nazwa wskazuje, mam nadzieję, że padnie dziś te 60 goli. Cieszę się, że tak licznie dzieci zgłaszały się do turnieju, przewidujemy około 90 uczestników, oczywiście wraz z rodzicami. Mam nadzieję, że to będzie fajna zabawa i miła atmosfera - dodał.

Turniej odbył się w rodzinnej atmosferze, towarzyszyła ona każdemu spotkaniu na orliku. W kategorii 7-12 lat klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco: 1. FC Bayern, 2. FC Piątka, 3. Real, 4. Polska, 5. Barcelona, 6. FC Mrówki. Wśród starszych zwyciężyła ekipa Krabów przed Harpagonami i AC Materace. Królem strzelców turnieju został Damian Dawid, najlepszymi zawodniczkami wybrano Karolinę Żebrowską i Alicję Rychlicką, wśród chłopców najlepsi byli z kolei Patryk Rychlicki, Patryk Rusiński, Bartosz Nowicki i Norbert Brzostek. W konkursie żonglerki wygrał Szymon Życiński, najlepszym bramkarzem turnieju był Kacper Stepnowski, a tytułową sześćdziesiątą bramkę zdobył Szymon Prusiński.

Turniej "60 goli na 60-lecie ostrołęckiej elektrowni" zorganizował cały segment Grupy Energa przy wsparciu prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego, który objął zmagania honorowym patronatem.